WOŚP Konin 2018. „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
WOŚP Konin 2018
WOŚP Konin 2018 Plakat
WOŚP Konin 2018. „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Orkiestra zagra po raz 26. Włączcie się do finału w Koninie 14 stycznia 2018 roku! W 26. finał zaangażuje się 725 wolontariuszy z Konina i okolic.

WOŚP Konin 2018. „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Orkiestra zagra w Centrum Handlowym Galeria nad Jeziorem w Koninie, w halach sportowych, na Przystani Gosławice, ale także w sąsiadujących miejscowościach. Mowa o Golinie, Kazimierzu Biskupim, Kramsku, Wierzbinku, Skulsku, Żychlinie oraz o Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście, gdzie zagrają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a swoje stoiska przygotują Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych, Fundacja Podaj Dalej, Stowarzyszenie Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundacja Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora.

Odprawa wolontariuszy, wydawanie identyfikatorów i puszek odbędzie się o 9.00 w niedzielę 14 stycznia w kinie Oskard przy ulicy Al. 1 Maja 7 a. Nad bezpieczeństwem kwestujących będą czuwać konińskie służby. Dzięki zaangażowaniu MZK wolontariusze 14 stycznia mogą bezpłatnie korzystać z autobusów. A wielkim liczeniem pieniędzy po raz pierwszy zajmą się pracownicy mBanku, którzy przeniosą swoją siedzibę do galerii.
Na wielki finał przygotowujemy tradycyjnie działania kulturalne, sportowe, medyczne, licytacje. Na scenach w pasażu Galerii nad Jeziorem odbędą się aukcje, pokazy klubów sportowych, koncerty orkiestr, występy dzieci i młodzieży z domów kultury i szkół tańca. W przestrzeni galerii staną tradycyjne stoiska organizacji pozarządowych, na których prowadzone będą akcje kulturalne, zabawy, badania profilaktyczne.
Zagrają zarówno sprawdzeni artyści, jak i ci, którzy zaprezentują się po raz pierwszy. Na scenach, z których jedna została oddana pod opiekę Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży ‘Otwarcie”, zobaczymcie: Ale Babki!, dwa zespoły z Liśca Wielkiego: aerobikowy Lawina i ludowy „Uśmiech”, Młodzieżową Orkiestrę Quantum z Rychwała, Szkołę Wokalno-Aktorską Fama, Studio Tańca Rytmix, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Koninie, Big Band z Domu Kultury w Kazimierzu Biskupim, Koniński Dom Kultury, Szkołę Tańca Escudo, Przedszkole nr 4, Społeczne Ognisko Muzyczne, Szkołę Tańca i Baletu Fart, Szkołę Muzyczną Yamaha oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie przed galerią pojawi się konińska grupa Folkstreet.

Z kolei na stoiskach w Galerii nad Jeziorem salon fryzjerski Spokojna Głowa zadba o fryzury, będzie można zobaczyć pokazy iluzjonisty, a Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa przygotuje smakołyki. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym przypomni Word. Swoje stoiska przygotowały również koniński szpital, Stowarzyszenie Młodzi Aktywni, które będzie tworzyć najdłuższy ogon latawca, ZSEU w Żychlinie, garncarz Arek Gołębowski, Vin Kon. Pojawią się również maskotki z firmy Artmann, iluzjonista i pan Klaun.

Finały WOŚP to co roku sportowe wydarzenia. Po raz ósmy koninianie włączą się w bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, którego organizatorem jest Klub Biegacza „Aktywni Konin”. Będzie ok. 200 numerów startowych. Biuro zawodów rozpocznie pracę o 11.00 w Galerii nad Jeziorem, a sam bieg zaplanowano na godz. 14.00. Trasa poprowadzi wokół Jeziorka Zatorze. Bieg „Policz się z cukrzycą” to nie wszystko. Dla orkiestry rozegrane zostaną turnieje. W planach turniej piłkarski organizowany przez ambasadorów rozgrywek Playarena Konin, turniej piłki siatkowej, rozgrywki futsalowe. Pokazy przygotowały również kluby: Klub Bokserski Zagłębie Konin, Ju-jitsu Konin i Shooters Konin. Fani górskiej wspinaczki mogą „Wspiąć się po zdrowie” z UKS Mountain Monsters Konin. Pokazy pole dance i żonglerki kettlebells zaprezentuje klub fitness Persona Sport. A na Przystani Gosławice dla Orkiestry wykąpią się konińskie morsy.

Nie zabraknie happeningu na Rondzie WOŚP. W tym roku pod hasłem: „Gramy, bo lubimy”. W akcję zaangażuje się m.in. orkiestra Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych. A w przemarszu na Rondo WOŚP muzykom towarzyszył będzie zabytkowy wóz OSP Starówka.

Po raz pierwszy podczas finału WOŚP Konin 2018 - Teatr Kulinarny ugotuje pieczarkowe leczo dla 600 osób. Produkty dostarczy Carrefour. Nie zabraknie tortu WOŚP, który ponownie przygotuje cukiernia Rem Marco, a w jego rozdawaniu pomogą uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego.

O 18.00 rozpocznie się Mega Aukcja WOŚP, a zaraz po niej wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Video. 26. finał tradycyjnie zakończy parada Dobrych Aniołów, degustacja chleba z Piekarni Dalen i pokaz sztucznych ogni - światełko do nieba. Zapraszamy do udziału w akcji, do wrzucania pieniędzy do puszek i do licytacji interesujących gadżetów. Obrazy na licytację przekazali: Elżbieta Barszcz, rodzina Drzewieckich, Mira Dimitrow, Krystyna Ruminkiewicz i Tomasz Olszewski. Mamy tez niespodziankę dla fanów dobrej muzyki, którzy będą mogli wylicytować płyty z autografami i specjalnymi życzeniami od Kayah i Organka. Do zdobycia także książka wywiad z Krystyna Jandą i jej autografem, przekazana przez Muzyczny Konin, piłka z autografem Roberta Lewandowskiego dla fanów piłki nożnej. Tradycyjnie licytować będziemy złote serduszko, w Polsce jest ich zaledwie 100.
Podobnie jak w ubiegłym roku pieniądze zbierane będą do skarbon stacjonarnych, które pojawią się w dwóch budynkach konińskiego szpitala przy ulicy Wyszyńskiego i Szpitalnej, w Leroy Merlin, w salonach fryzjerskich Broadway, Spokojna Głowa i RW, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w restauracji Jemsushi oraz w kawiarni Kawka Karafka. Zbiórka potrwa od 3 do 14 stycznia.
W zbiórkę włączyły się również konińskie szkoły, które organizują licytacje, koncerty, dyskoteki i zbiórki na rzecz WOŚP. W tym roku szkolne akcje przygotują: Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 6, 9, 10, 12, 15, I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół CKU.

Dotychczas fundacja na rzecz konińskiej służby zdrowia przekazała sprzęt o wartości 1, 4 mln zł. Sprzęt trafił m.in. na oddziały noworodkowy, dziecięcy, chirurgii i na szpitalny oddział ratunkowy. Koniński sztab zebrał w : 2012 r. 227 774.18 PLN, 2013 r. 182 374.39 PLN, 2014 r. 221 392.18 PLN, 2015 r. 202 154.82 PLN, 2016 r. 194 583.81 PLN, 2017 r. 242 076.71 PLN.

Koordynatorem 26. Finału WOŚP Konin 2018 jest CKiS - DK Oskard. Współpracują z Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin, Centrum Handlowe Ferio, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy i osoby prywatne.
Honorowy patronat nad 26.Finałem WOSP w Koninie objął Pan Józef Nowicki – Prezydent Miasta Konina.


Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Święto sadów w Wierzchowicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie