Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Wielkopolska z tradycją” – wydajemy niezwykły album o folklorze

KOP
W albumie pokażemy tradycyjne stroje wielkopolskie w różnych odmianach – samych nakryć głowy, czepców i kopek zachowało się tyle, że można by nimi obdzielić kilka regionów.
W albumie pokażemy tradycyjne stroje wielkopolskie w różnych odmianach – samych nakryć głowy, czepców i kopek zachowało się tyle, że można by nimi obdzielić kilka regionów.
Pielęgnowane przez zespoły folklorystyczne tańce i śpiewy regionalne, gwara, zwyczaje, tradycyjna kuchnia. Drewniane kościółki, wiatraki, zagrody i chłopskie chałupy. Wszystko, co w kulturze zostało po Biskupianach, Bambrach, Dzierżakach, Mazurach wieleńskich, Krajkniakach, Taśtakach czy Kaliszakach, często po drodze przenikając się i wzajemnie inspirując. Wielkopolska tradycja i kultura ludowa. To, co w niej najpiękniejsze, pokażemy w niezwykłym albumie.

Wielkopolska tradycja jest najczęściej z estymą pielęgnowana, od pokoleń zadbana i dokładnie udokumentowana. To nasza duma. Nie bez przyczyny – regiony Polski, które mogą się pochwalić tak bogatym i niepowtarzalnym folklorem, można policzyć na palcach jednej ręki.

Zachęceni sukcesem trzech poprzednich albumów („Kulinarne podróże po Wielkopolsce”, „Kulinarne podróże po Wielkopolsce. Wielkanoc”, „Kronika OSP – Wielkopolska”), postanowiliśmy przygotować niezwykłe wydawnictwo, które pomoże w szerzeniu wiedzy o tradycji i folklorze Wielkopolski. Pokażemy w nim wszystko to, co Wielkopolanie przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie, a z czego jesteśmy – niezmiennie, od lat – dumni.

Czego mogą się spodziewać Czytelnicy?
W albumie pokażemy tradycyjne stroje wielkopolskie w różnych odmianach – samych nakryć głowy, czepców i kopek zachowało się tyle, że można by nimi obdzielić kilka regionów. Pokażemy instrumenty muzyczne, na które bardzo trudno trafić w innych częściach kraju – dudy oraz ich odmiany: kozioł i siesieńki. A skoro instrumenty, to i tańce. Tych charakterystycznych dla Wielkopolski też oczywiście nie brakuje: wiwaty, przodki, chodzone.
Unikalnymi tradycjami i niepowtarzalnym folklorem mogą się w Wielkopolsce pochwalić nawet małe obszary – często pojedyncze gminy. Stąd wybór partnerów, którzy wspierają wydanie „Wielkopolski z tradycją”. Nawiązaliśmy współpracę z gminami, które naprawdę mają się czym pochwalić i którym zależy, żeby o ich folklorystycznych skarbach pamiętano w całej Wielkopolsce.

Partnerami albumu „Wielkopolska z tradycją” zostały dotychczas samorządy: miasto Chodzież, gmina Chodzież, Wysoka, Jastrowie, Wieleń, Miasteczko Krajeńskie, Mikstat, Blizanów, Przygodzice oraz gmina Wągrowiec.
Książka w sprzedaży pojawi się jesienią – dostępna będzie w Biurze Reklamy Polska Press w Poznaniu oraz w naszych oddziałach w Wielkopolsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Wielkopolska z tradycją” – wydajemy niezwykły album o folklorze - Konin Nasze Miasto

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto