Wielki dni PWSZ. W nagrodę wyjazd do Malagi

(anmi)
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zostali Akademickimi Mistrzami Polski w futsalu. Po sensacyjne złoto, podopieczni Krzysztofa Tomalskiego sięgnęli w fantastycznym stylu podczas turnieju w Lesznie.

Imprezę rozpoczęli od zmagań w grupie. Wygrali ją, pokonując Politechnikę Śląską Gliwice 1:0, Politechnikę Białostocką 6:2 i remisując z Uniwerstetem Gdańskim 6:6.

Do kolejnej, grupowej, fazy turnieju tarnowianie przeszli z zaliczonymi dwoma punktami za wygraną z Politechniką Białostocką. Z nią już nie grali. Zmierzyli się z Politechniką Łódzką, z którą zremisowali 1:1. W ostatnim spotkaniu pokonali Akademię Krakowską 4:0. Dzięki temu znaleźli się w finale.

W nim zwyciężyli Uniwersytet Rzeszowski 4:2. Sukces oznacza dla nich wyjazd na Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w hiszpańskiej Maladze. Złoty medal to nie wszystko. Bramkarz AZS PGNiG PWSZ Dawid Ciochoń, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Z sukcesu bardzo się cieszył trener zespołu Krzysztof Tomalski. - Nasza radość jest ogromna. Personalnie nie dysponowaliśmy tak mocnym składem jak inne uczelnie. Naszym atutem była gra zespołowa. W finale chłopcy zagrali wręcz idealnie pod względem taktycznym .

Słowa uznania należą się wszystkim, każdy z zawodników - mówi. W Lesznie tarnowianie zagrali w składzie, bramkarze:Dawid Ciochoń, Rafał Piszczek, zawodnicy z pola: Artur Barszcz, Damian Świątek, Dawid Sojda, Szymon Adamski, Konrad Stańczyk, Dariusz Kołton, Mateusz Brzuchacz, Kamil Wilk, Dominik Cabała, Marcin Szczerba.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!