Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Koninie powstaną „zielone korytarze” o długości 17 km, ogródki i tężnie. Gdzie się pojawią? Mapa inwestycji

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Do Końca kwietnia 2024 roku w Koninie ma powstać w sumie 17 km „zielonych korytarzy”, parki kieszonkowe, ogródki miejskie i tężnie solankowe. Miasto Konin już teraz zaprasza mieszkańców do udziału w konferencji edukacyjnej, podczas której nakreślone zostaną szczegóły oraz korzyści inwestycji wartej prawie 10 mln. zł. Gdzie czeka nas „zielona zmiana”? Przedstawiamy mapę projektu i wyjaśniamy na czym polega!

Spis treści

ZIELONE KORYTARZE MIEJSKIE – KLIMATYCZNE PRZEBUDZENIE W KONINIE

Projekt pod taką nazwą realizowany jest w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu", korzysta z dofinansowania o wartości prawie 1,6 mln euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz ponad 1,2 mln PLN otrzymanego z budżetu państwa i finansowany jest w wysokości ponad 1,4 mln PLN z budżetu miasta Konina. Wartość całkowita wynosi 9 719 347,84 zł

W RAMACH PROJEKTU POWSTANĄ:

  • zielone korytarze miejskie (23 odcinki) o łącznej długości ok. 17 km
  • 2 parki kieszonkowe (na Zatorzu oraz na ul. 11 Listopada) o łącznej pow. 3.038 m2
  • 7 zielonych podwórek miejskich (teren zielony obok amfiteatru, osiedle Diamentowe, V Osiedle, ul. Dworcowa, Chorzeń, plac Wolności, Pociejewo) o łącznej pow. 90.809 m2, z których każde poprzez charakter zastosowanego
  • 3 tężnie na pow. 26.190 m2 (Pociejewo).

Mapa inwestycji

Konin. Tu płynie energia

Czas na realizację projektu: od 01.09.2021 r. do 30.04.2024 r.

Podczas realizacji projektu będą prowadzone działania edukacyjno - informacyjne , zwiększające świadomość mieszkańców miasta na temat skutków zmian klimatu.

ZOBACZ TAKŻE

Jaki jest cel projektu?

Główne cele, to zwiększenie odporności miasta na negatywne zjawiska wynikające ze zmian klimatu oraz adaptacja do tych zmian, podniesienie świadomości społecznej na temat zmian klimatu, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych poprzez realizację inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury.

Korytarze miejskie. Co to jest?

To dobrze zaprojektowane ulice, skróty osiedlowe, ścieżki atrakcyjne do przejścia lub przejechania, które stymulują ruchem pieszo – rowerowym oraz usprawniają relacje między przechodniami w punktach osiedlowych – podwórkach/skwerach, pełnią funkcje rekreacyjne, odpoczynkowe, sportowe, zdrowotne, edukacyjne i integracyjne.

Parki kieszonkowe i zielone podwórka miejskie

To przestrzenie publiczne, które są dostosowane do charakteru osiedla i wzmacniają siłę jego mieszkańców, pełnią funkcję integracyjną i edukacyjną poprzez doświadczenia.

ZOBACZ TAKŻE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto