Twórcy z Konińskiego Domu Kultury - i ich wystawa [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Twórcy z Konińskiego Domu Kultury - i ich wystawa
Twórcy z Konińskiego Domu Kultury - i ich wystawa KDK
Twórcy z Konińskiego Domu Kultury - i ich wystawa. Młodzi plastycy z Atelier KreDKa w Konińskim Domu Kultury przywitali nowy rok kulturalny 2018/2019. To będzie dla nich czas wytężonej, artystycznej pracy. Będą poznawać kolejne techniki, dzielić się swoją pasją, przelewać na papier swoje pomysły i inspiracje.

Wernisaż Nasi Twórcy w KDK-u

Wernisaż ,,Nasi Twórcy” - w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Uczestników zajęć w Atelier KreDKa przywitała Pani Kredka, czyli instruktorka Katarzyna Mijakowska.

Na wystawie znalazło się około 40 wybranych prac młodych artystów uczestniczących w zajęciach plastycznych w KDK. Katarzyna Mijakowska prowadzi w Konińskim Domu Kultury pracownię plastyczną Atelier KreDKa od 2005 roku. Na zajęcia uczęszczają dzieci i młodzież uzdolnieni artystycznie. Jest ich około stu. Mają od kilku do ponad 20 lat. Tworzą dziewięć grup. Instruktorka przekazuje im swoją wiedzę i doświadczenie, rozbudzając wrażliwość i zdolności manualne. Sama czynnie zajmuje się projektowaniem, fotografią, rysunkiem i rzeźbą.
Wernisaż ,,Nasi Twórcy” był okazją, by podziwiać prace młodych plastyków, ale również podsumować ubiegły rok artystyczny i omówić plany na nadchodzące kolejne miesiące artystycznych wyzwań.

- Gratuluję Wam wytrwałości, konsekwencji, samozaparcia w walce ołówków, pasteli i farb na polu kartki, która potem staje się małym dziełem sztuki – mówiła Katarzyna Mijakowska.
- Wierzę, że nowy rok kulturalny będzie
bardzo owocny artystycznie. **
** Wystawę w Strefie K można oglądać do 14 października. **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rutkowski robi show. Zobacz InstaHistorie !

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie