Turniej Pucharu Polski w Łodzi. KKSz z medalami

Jerzy Nowak
Podium z najlepszymi juniorami młodszymi PP w Łodzi
Podium z najlepszymi juniorami młodszymi PP w Łodzi Fot. Jerzy Nowak
Juniorzy młodsi KKSz Konin zdominowali II Turniej Pucharu Polski rozgrywany na planszach w Łodzi. Wygrał Kamil Goździk, który w finale pokonał klubowego kolegę Kamila Siwka. W turnieju juniorek na trzecim miejscu zawody ukończyła Gabriela Drygała.

W Łodzi startowało 32 zawodników KKSz (17 juniorów i 15 juniorek). Aż 17 z nich awansowało do najlepszych szesnastek obu turniejów, a w ósemkach było ich ośmioro.

Najlepsza trójka juniorów: 1. Kamil Goździk, 2. Kamil Siwek, 3. Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań), 3. Sebastian Korczakowski (KKSz).

Miejsca zawodników KKSz w szesnastce: 5. Kewin Chorchowski, 6. Stanisław Świerk, 9. Krzysztof Woźny, 13. Patryk Jaskulski, 14. Mateusz Godlewski, 15. Tomasz Osajda.

Wyniki ćwierćfinałów juniorów: Korczakowski - Mateusz Knez (AZS AWF Poznań) 15:9, Świerk - Goździk 11:15, Chorchowski - Siwek 15:14, Michał Kisiel (UKS Victor Warszawa) - Jaskot 13:15.

Półfinały: Korczakowski - Goździk 11:15, Siwek - Jaskot 15:14.

FINAŁ: Kamil Goździk - Kamil Siwek 15:7

Turniej juniorek wygrała Patrycja Pałczyńska (UKS Gocław 75 Warszawa). W ćwierćfinale Pałczyńska wygrała z Sarą Ciesielską (KKSz) 15:12. Martyna Trzmielewska uległa 9:15 Gabrieli Drygale. W półfinale Drygała przegrała z Pałczyńską 12:15.

FINAŁ: Pałczyńska - Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec) 15:12

Ostatecznie miejsca na podium zajęły: 1. Patrycja Pałczyńska, 2. Karolina Cieślar, 3. Gabriela Drygała, 3. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)

Miejsca koninianek w szesnastce: 5. Sara Ciesielska, 6. Martyna Trzmielewska, 10. Michalina Kostrzewa, 12. Dominika Siekacz, 14. Adrianna Konin, 16. Marta Gieraga, 17. Katarzyna Kaczmarek.

- To był kolejny bardzo dobry start naszej młodzieży w pucharze. Równie dobrze walczyli w I turnieju PP. Juniorzy są bardzo mocni. Sześciu z nich było w pierwszej dziesiątce. Taka postawa potwierdza dobrze wykonaną pracę w klubie i dobrze rokuje co do ich dalszej kariery. Wiele wskazuje na to, że na przyszłoroczne mistrzostwa świata do lat 17 pojedzie aż czterech zawodników z naszego klubu - powiedział trener Dariusz Nowinowski.

Najbliższa ciekawa impreza organizowana przez KKSz to Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się we wtorek 6 grudnia w hali szermierczej. Impreza adresowana jest do uczniów i uczennic klas V i VI szkół podstawowych. Początek turnieju zaplanowano na godz. 14.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.