SZERMIERKA - Damian na podium Pucharu Polski Juniorów Młodszych

Jerzy Nowak
Adam Dzwoniarski wywalczył trzecie miejsce podczas I PP Juniorów Młodszych w Katowicach fot. Jerzy Nowak
Podczas pierwszego turnieju Pucharu Polski Juniorów Młodszych, który został rozegrany w Katowicach, Damian Dzwoniarski z KKSz wywalczył trzecie miejsce.

W ćwierćfinale Dzwoniarski pokonał kolege klubowego Artura Milasa 15:12. W półfinale przegrał jednak 7:15 z Mikołajem Grzegorkiem (UKS Victor Warszawa).
W finale spotkali się Hubert Szczepaniak (AZS AWF Warszawa i Grzegorek. Wygrał zawodnik AZS 15:14.

Miejsca szablistów KKSz w szesnastce: 5. Artur Staszak, 8. Artur Milas, 12. Kamil Goździk, 13. Kewin Chorchowski, 14. Stanisław Świerk, 15. Piotr Dynowski.
W turnieju szablistek piąte miejsce wywalczyła Daria Kamińska, jedenasta była Gabriela Drygała, piętnasta Magdalena Nadworna. Wygrała Angelika Wątor z TMS Sosnowiec, która w finale pokonała Patrycje Pałczyńską (IKS Konstancin) 15:8.

W turnieju juniorów walczyło 45 szablistów, a w turnieju juniorek rywalizowały 44 zawodniczki.