Szabliści Konińskiego Klubu Szermierczego Drużynowymi Mistrzami Polski Seniorów

GB
W Śremie rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Koniński szabliści odnotowali doskonały występ w turnieju drużynowym.

W turnieju indywidualnym Jakub Kacprzak wywalczył brązowy medal. W drodze do medalu (walka o 8) Jakub pokonał czołowego szablistę Marcin Koniusza ilością trafień 15/14. Do finałowej ósemki zakwalifikowali się jeszcze: Łukasz Gal (5 miejsce) i Adrian Stanisławski (8 miejsce).

W turnieju drużynowym zawodnicy KKSz nie dali szans przeciwnikom i tak w meczu z AZS AWF Warszawa II wygrali do 29, z UKS Viktor Warszawa - do 30 i o złoty medal z AZS AWF Katowice też do 30, pomimo że w drużynie Katowic występowało dwóch aktualnie najlepszych szablistów z turnieju indywidualnego Mistrzostw Polski Seniorów – Adam Skrodzki – Mistrz Polski i Jakub Ociński – Wicemistrz Polski.

Zwycięską drużynę reprezentowali: Łukasz Gal, Jakub Kacprzak, Patryk Pałasz i Adrian Stanisławski. Nasz drugi zespół w składzie: Adrian Dzwoniarski, Damian Dzwoniarski, Matusz Godlewski i Stanisław Świerk zajął 9 miejsce. Drugi zespół tworzyli zawodnicy z kategorii wiekowej kadeta i juniora.

źródło: KKSz Konin

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!