STREETBALL 2007 -Przygoda z koszem

JN
Paulina Robak i Mikołaj Kasprzak MVP turnieju z pucharami Głosu Wielkopolskiego - FOT. ARCHIWUM

W Ośrodku Hotelowo-Wypoczynkowym ,,Leśna Polana'' w Ślesinie rozegrany został finałowy turniej Wakacyjnego Grand Prix koszykówki plażowej Streetball 2007 o Puchar Starosty Powiatu Konińskiego. Startowało w nim 21 zespołów.

- W tej zabawie brało udział niemal 80 młodych ludzi podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Graliśmy nie tylko w tym ośrodku ale i w innych, które posiadały place do gry w kosza. Chcę podziękować staroście i kierownikom ośrodków za pomoc w tej edycji streetballa plażowego, a szczególnie panu Bogdanowi Borońskiemu szefowi Leśnej Polany i firmie Dalen oraz Aquakon - powiedział prowadzący imprezę Andrzej Dryjański.

W sekcji żeńskiej - rocznik 89 i starsi wygrał Bekasar Konin (Danuta Przybylak, Marta Libertowska, Paulina Czachor) przed M20. Trzecie było Sprzęęęgłooo, a czwarte Seniorki Hutnik. Wśród juniorek sukces powtórzyło Sprzęęęgłooo (Paulina Robak, Sandra Szczepańska, Patrycja Syroka) przed Jeune Fou (Młody Wariat) i M20.

W sekcji męskiej w kategorii młodzieżowej wygrał Konin Drift (Kamil Biernacki, Andrzej Patrzykąt, Mikołaj Kasprzak) przed Dzięciołami Składy Budowlane i Rzeźnikami.
W sekcji męskiej najlepszym zespołem wśród juniorów zostały Świstaki Gimnazjum we Władysławowie (Michał Marciniak, Michał Gawarkiewicz, Grzegorz Krawiec, Roger Ściborski). Drugie miejsce zajął zespół Jorgu Team, a trzecie drużyna ze Słupcy.

Puchary ,,Głosu Wielkopolskiego'' dla MVP turnieju otrzymali Paulina Robak (Sprzęęęgłooo) i Mikołaj Kasprzak (Konin Drift).