Strażacy z PSP Konin jeszcze usuwają skutki wichury! [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Strażacy - Tręby Stare
Strażacy - Tręby Stare Internauta - Pan Andrzej
Strażacy z PSP Konin jeszcze usuwają skutki wichury! Praca jest mozolna i ciężka. Usunięcie tylko jednego drzewa zajmuje około dwóch godzin. Tak było w Trębach Starych, gdzie uszkodzony modrzew groził przewróceniem i przygnieceniem letniaków.

Strażacy z PSP Konin jeszcze usuwają skutki wichury!

W Koninie sprzątanie po burzy połamanych gałęzi i drzew przebiega sprawnie. Większość choć nie wszystkie już pozbierane. Pogotowie energetyczne w regionie konińskim jeszcze we wtorek po południu miało ręce pełne pracy. Energetycy usuwali masowe awarie. O godzinie 15.00 bez prądu pozostawało jeszcze pół tysiąca odbiorców i 17 stacji transformatorowych w powiatach; konińskim i słupeckim.

Dziś już prąd popłynął do wszystkich dostawców ale strażacy wciąż otrzymują wezwania do zniszczonych przez wichurę drzew. Trwa szacowanie szkód. Na ekspertów ubezpieczeniowych czeka też parafia w Sławsku, w której wichura zerwała krzyż z wieży kościoła. Wierni mieli wiele szczęścia bo na godzinę przed wichurą odprawiana była msza św. Zdążyli opuścić kościół gdy nadeszła. Krzyż zawisł na dachu ale spadła cała konstrukcja podtrzymująca krzyż wraz z dużą ozdobną kulą.

Do naszej redakcji natomiast nadesłane zostały zdjęcia z akcji usuwania uszkodzonego drzewa w Trębach Starych. Strażacy pracowali przy drodze prowadzącej do samego ośrodka w Trębach. Do usunięcia drzewa strażacy użyli wysokiej drabiny. Akcji przyglądali się letniacy, którzy wezwali strażaków.
Panu Andrzejowi dziękujemy za zdjęcia - redakcja

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie