Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem. Nagrodzeni na wielkiej gali w Warszawie

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
IV edycji konkursu Floriany 2020/2021 w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy.Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem.
IV edycji konkursu Floriany 2020/2021 w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy.Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem. Krzysztof Nowak
Druhowie z OSP Biskupice znaleźli się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu strażackiego „Floriany 2020/2021”. Gala odbyła się w sobotę 11 września warszawskich Torwarach.

Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem. Nagrodzeni na wielkiej gali w Warszawie

11 września 2021 r. w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach podczas Gali Finałowej IV edycji Konkursu FLORIANY poznaliśmy 14 zwycięzców. Druhowie z OSP Biskupice znaleźli się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu strażackiego „Floriany’2020/2021”. Gala odbyła się w sobotę 11 września warszawskich Torwarach.

Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa Kapituła była zmuszona do zawieszenia w 2020 roku prac nad rozstrzygnięciem IV edycji FLORIANÓW. W tym roku prezentacje nadesłanych projektów, dyskusje i głosowania odbyły się on line w formie video konferencji.

15 kwietnia zapadł werdykt, Kapituła przyznała nominacje! Najpopularniejszą kategorią IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP I Samorządów ponownie okazała się „Kultura i tradycja” (39 zgłoszeń), ale niemałym powodzeniem cieszyły się też kategorie „Edukacja” (30) oraz „Sport rekreacja i turystyka” (26). Najmniej zgłoszeń dotyczyło innowacji cyfrowych oraz ekologii i ochrony środowiska, choć wiele OSP jest przecież bardzo aktywnych na tym polu, co pokazał nasz filmowy konkurs Strażacy dla Klimatu. Mamy nadzieję, że to się zmieni i będzie to najpopularniejsza kategoria konkursowa. Ogółem wpłynęły 202 zgłoszenia w systemie elektronicznym.

Uczestniczyli w niej pod przewodnictwem prezesa Waldemara Pawlaka: wybitny sportowiec i organizator Tour de Pologne Czesław Lang, gen. bryg. w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, prof. Władysław Tabasz, prof. Artur Krajewski, twórca Telewizji Kino Polska, projektów KinoRP oraz „Kino za Rogiem” Grzegorz Molewski, prezydent Pracodawców RP dr Andrzej Malinowski i red. naczelna „Strażaka” Dorota Pardecka.

Lista nagrodzonych w jedenastu kategoriach, w ramach których oceniono inicjatywy zgłoszone do IV edycji Konkursu FLORIANY2020/2021:

I. Infrastruktura Projekt zrealizowany z partnerami: OSP w Świbno, gmina Gdańsk, powiat Gdańsk, woj. pomorskie, za inicjatywę " Na rzecz Świbna – poprawa estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej w Świbnie z działaniami animacyjnymi na rzecz mieszkańców Świbna i okolic".

II. Bezpieczeństwo. Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Poznań-Głuszyna, gmina poznań, powiat poznański, woj. wielkopolskie, za inicjatywę "Korytarz ratunkowy – to dziecinnie proste".

III. Ochrona środowiska i ekologia Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Zagajówku, gmina Michałów, powiat pińczowski, woj. świętokrzyskie, za inicjatywę " Warsztaty ekologiczne – edukacja dla przyszłości – organizowane na terenie gminy Michałów w latach 2017-2019".

IV. Estetyka przestrzeni publicznej Projekt zrealizowany z partnerami: OSP w Biskupicach, gmina Grodziec, powiat koniński, woj. wielkopolskie, za inicjatywę "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach ".

V. Edukacja Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Miejscu Odrzańskim, gmina Cisek, powiat kędzierzyńsko-kozielski, woj. opolskie, za inicjatywę "OSP w Miejscu Odrzańskim edukuje młodych strażaków".

Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP Koziegłówki, gmina Koziegłowy, powiat myszkowski, woj. śląskie, za inicjatywę "Dzisiaj kodujesz – jutro programujesz".

VI. Sport, rekreacja i turystyka Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Główczycach, gmina Dobrodzień, powiat oleski, woj. opolskie, za inicjatywę "Fire Truck Show czyli XII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych".

VII. Kultura i tradycja Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Kłobuczynie, gmina Gaworzyce, powiat polkowicki, woj. dolnośląskie, za inicjatywę "Na straży pamięci".

Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP w Bieżyniu, gmina Krzywiń, powiat kościański, woj. wielkopolskie, za inicjatywę "Podejrzane rzemiosła – tradycyjne rzemiosła Wielkopolski".

VIII. Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. Projekt zrealizowany samodzielnie:
-OSP w Przygłowie, gmina Sulejów, powiat piotrkowski, woj. łódzkie, za inicjatywę "Strażacka zbiórka złomu dla Krystianka".

IX. Innowacje oraz integracja cyfrowa .Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP Kazimierz, gmina Lutomiersk, powiat pabianicki, woj. łódzkie, za inicjatywę "System jednoczesnego alarmowania strażaków".

X. Współpraca zagraniczna.Projekt zrealizowany samodzielnie: OSP Samborowice, gmina Pietrowice Wielkie, powiat raciborski, woj. śląskie, za inicjatywę " W naszej strażackiej drużynie jak w polsko – czeskiej rodzinie".

XI. Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca. Usługi Sprzętowo-Transportowe I Przebudowa Dróg Jerzy Urbanik - Trzcinica, woj. podkarpackie, zgłoszony przez OSP w Myscowej.

Jacek Rutkowski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud, woj. kujawsko-pomorskie, zgłoszony przez OSP w Woli Wapowskiej. Przedsięwzięcia zgłoszone do Konkursu oceniała Kapituła pod przewodnictwem Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka w składzie: wybitny sportowiec i organizator Tour de Pologne Czesław Lang, generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz, prof. Władysław Tabasz, prof. Artur Krajewski, twórca Telewizji Kino Polska oraz projektów KinoRP i „Kino za Rogiem” Grzegorz Molewski, prezydent Pracodawców RP dr Andrzej Malinowski i redaktor naczelna „Strażaka” Dorota Pardecka.

Tegoroczna Gala miała wyjątkową oprawę, ponieważ w 2021 roku obchodzony jest jubileusz 100-lecia zjednoczenia ruchu strażackiego i działalności pod wspólnym sztandarem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. FLORIANY to konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany jest do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych przedsięwzięć.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom IV edycji „Florianów ’2020/2021” !

IV edycji konkursu Floriany 2020/2021 w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy.Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem.

Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oskarem. Nagrodzeni n...

Jan Błachowicz, konferencja mistrza UFC

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie