Sportowiec roku - Konin - wybrali najlepszych [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Sportowiec Roku Konin
Sportowiec Roku Konin Konin Nasze Miasto
Sportowiec roku - Konin. Wybrali najlepszych. Głosami dziennikarzy III miejsce przyznano Wojciechowi Pszczolarskiemu – Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów, II miejsce przypadło Kamilowi Gardzielikowi z Klubu Sportowego „Copacabana” Konin, a I - Ewie Pajor z Konińskiego „Medyka”.

Sportowiec roku Konin - wybrali najlepszych.

Zdaniem dziennikarzy została nim Ewa Pajor, reprezentująca Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego „Medyk”. Ewa to najlepsza Piłkarka Europy w 2013 do lat 17-u, Mistrzyni Europy do lat 17, wicemistrzyni Polski seniorek, zdobywczyni Pucharu Polski i reprezentantka Polski.

Dziennikarze przyznali też II i III miejsce. Wojciech Pszczolarski w plebiscycie "Sportowiec Roku" znalazł się na trzecim. Reprezentuje Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów. Jest Mistrzem Polski Seniorów w wyścigu punktowym, wicemistrzem Polski w wyścigu drużynowym na 2000 m na torze. Zajął 12. miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w wyścigu punktowym, 8. miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w wyścigu punktowym, 8. miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowych w wyścigu punktowym.

II miejsce w plebiscycie "Sportowiec roku" natomiast zajął Kamil Gardzielik reprezentujący Klub Sportowy „Copacabana” Konin. Kamil to mistrz Polski seniorów 75 kg. Zajął pierwsze miejsce w Turnieju Grand Prix 75kg. Był uczestnikiem turnieju im. Feliksa Stamma, członkiem kadry narodowej seniorów 2013.

Prócz kategorii Sportowiec roku, Konin docenił też działania trenera Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego „Medyk” - Romana Jaszczaka. Działaczem roku został Bolesław Stanowski – LUKS „Wilki” Wilczyn.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!