Spływ kajakowy - 120 kajakarzy, 60 kajaków [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Spływ kajakowy
Spływ kajakowy Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Spływ kajakowy - 120 kajakarzy, 60 kajaków, trzy motorówki zabezpieczające imprezę i 32-kilometrowa trasa do pokonania – to był spływ kajakowy z okazji Światowego Dnia Turystyki zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną "Marina”, Miasto Konin oraz Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.

Spływ kajakowy - 120 kajakarzy, 60 kajaków i rzeka, która połączyła pokolenia

Jeden z największych spływów kajakowych w Wielkopolsce Wschodniej odbył się w miniony weekend. Poprowadzony był szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Kajakarzy powitał Marek Zawidzki, Prezes LOT „Marina”, natomiast spływ rozpoczął Zastępca Prezydenta Konina Sławomir Lorek.

U nas Spływ kajakowy w obiektywie Lokalnej organizacji Turystycznej "Marina"

Kajakarze wystartowali z Bulwaru Nadwarciańskiego, na brzegu rzeki Warty, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich Bielawy serwowało pyszne drożdżówki, jagodzianki, rogaliki itp.

Uczestnicy spływu otrzymali również od Organizatora pakiety startowe z wodą dedykowaną wydarzeniu. Kilometry trasy wiodły przez malowniczą trasę wzdłuż rzeki Warty. Łącznie kajakarze pokonali około 32 kilometrów.

- Szlak wiódł przez Wartę, gdzie można liczyć na pomocny nurt, przez to trasa nie była aż tak wymagająca – podkreśla Marika Leśniewicz.
Pierwsza część spływu zakończyła się na Marinie w Lądzie, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek oraz spotkanie integracyjne z mieszkańcami powiatu słupeckiego. Stąd kajakarze wyruszyli autokarami na metą spływu, którą był Bulwar Nadwarciański. A na Bulwarze…. moc atrakcji…. Konkursy z nagrodami, integracja międzypokoleniowa, zabawy, grill, muzyka szanty oraz namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, w którym złaknieni wiedzy kajakarze mogli zapoznać się z informacją na temat turystyki, nie tylko wodnej, w subregionie konińskim. Rzeka połączyła pokolenia. W spływie wzięło udział ponad 13 % seniorów.

Za opiekę medyczną i techniczną nad uczestnikami spływu odpowiadali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie. A nagrodę główną – voucher na kolację dla dwóch osób – dla zwycięzcy konkursu na najciekawszą relację z wydarzenia przekazał Hotel Atut. Czekamy na więcej takich inicjatyw – mówi jedna z uczestniczek spływu.

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Konin
Współorganizatorzy: Miasto Konin, Centrum Informacji Miejskiej w Koninie
Partner: Hotel Atut

center>Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Jedz kolorowo. Co oznaczają kolory warzyw?

Korzyści dla organizmu wynikające ze spożywania warzyw i owoców nie mają sobie równych. Zawierają nie tylko mnóstwo witamin i minerałów, ale także błonnika, przeciwutleniaczy i antyoksydantów. Warto również wiedzieć, że spore znaczenie ma ich kolor.
Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie