Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ŚPIEWAJ Z NAMI! Kolędowanie z konińskimi chórami

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Kolędy, które znamy, lubimy i pamiętamy z dzieciństwa, przywołujące miłe wspomnienia, wywołujące uczucie ciepła, a także melodyjne i piękne 6 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 zabrzmią w Konińskim Domu Kultury

Hej Kolęda na Trzech Króli w Konińskim Domu Kultury

Dwa niesamowite chóry: Gospel Rain i Konin Gospel Choir oraz Beata Bednarz, wokalistka i kompozytorka, zaśpiewają w Koninie najpiękniejsze polskie kolędy. Na wydarzenie zapraszamy 6 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 do Konińskiego Domu Kultury. Na wspólne kolędowanie zaprasza Prezydent Miasta Konina i Koniński Dom Kultury.

Tradycją święta Trzech Króli (6 stycznia) jest wspólne kolędowanie. Chcielibyśmy tego dnia aby mieszkańcy Konina, nie tylko wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu znakomitych artystów, ale także włączyli się w ich wspólnie śpiewania – mówią organizatorzy.

Bilety na koncert można kupić w kasie Konińskiego Domu Kultury oraz online.
Bilet na koncert może być także cudownym prezentem pod choinkę. Zachęcamy do kupna ,,kulturalnego prezentu”. Szczegóły w kasie KDK.

Beata Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.
Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach.
Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.
Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

Konin Gospel Choir to grupa pasjonatów, którą łączy miłość do muzyki gospel. Tej jesieni rozpoczęli swój dwudziesty sezon artystyczny. Wpisali się w krajobraz kulturalny miasta wnosząc do niego wiele radosnych barw i niespotykaną dotąd energię i żywiołowość. Przez dwie dekady swojej działalności koncertowali ze znakomitymi rodzimymi artystami m.in. Grażyną Łobaszewską, Kayah, Natalią Kukulską, Beatą Bednarz, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim oraz wykonawcami nurtu gospel z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.Mają na swoim koncie 2 wydawnictwa fonograficzne (2006- Kolędy GOSPEL oraz 2017 – wydane w USA oratorium „God Created” autorstwa zaprzyjaźnionego amerykańskiego kompozytora Norrisa Garnera), setki koncertów, udział w licznych warsztatach i festiwalach, 2 duże wydarzenia telewizyjne w stacji Polsat, a ponad wszystko piękną historię zapisaną w sercach ludzi tworzących chór i ich sympatyków. Dyrygentem chóru jest Beata Stanisławska- Zielak. Chórowi towarzyszy zespół znakomitych muzyków Holy Noiz, który tworzą: Wojciech Gąsior - basista - lider, Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe, Łukasz Zając - perkusja, Mateusz Głuszak - gitary oraz Paweł Zielak - saksofon, EWI.

Kolędowanie Gospel Koniński Dom Kultury 6 stycznia, godz. 18.00
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK lub na stronie: https://bilety.kdk.konin.pl/MSI/mvc/pl

ŚPIEWAJ Z NAMI! Kolędowanie z konińskimi chórami

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto