SPARTA KONIN - Punkty zostały w Ostrowie

Jerzy Nowak
Sparta zagrała ofensywnie w końcówce i straciła dwie bramki
Sparta zagrała ofensywnie w końcówce i straciła dwie bramki fot. Jerzy Nowak
Po sukcesie w Słupcy Sparcie Konin nie udał się wyjazd do Ostrowa, gdzie przegrała z Centrą 0:3.

Pierwszą bramkę Sparta straciła już w 15 minucie. Choć suchy wynik sugeruje wielka przewagę Centry, to trzeba powiedzieć, że gospodarze i owszem mieli przewagę, ale jeśli idzie o sytuacje strzeleckie, to obydwa zespoły miały je po równo. Niestety zespołowi Marcina Kaźmierczaka zabrakło skuteczności I top Centra po ostatnim gwizdku mogła się cieszyć z trzech punktów.

- Dobre sytuacje bramkowe mieli Łukasz Jaskulski, Marcin Kaźmierczak i najlepszą miał Marcin Stryganek w 70 minucie, który uderzał piłkę głową na wysokości 70 centymetrów. Bramkarz obronił to uderzenie, ale Marcin został poturbowany przez obrońców i doznał kontuzji ręki - powiedział Bartosz Jakubowski, kierownik Sparty.

W końcówce Sparta zaryzykowała i zagrała bardziej ofensywnie. Niestety jej ataki nie dały bramki, za to Centra skrzętnie skorzystała z tego, że miała więcej miejsca na połowie Sparty i zdobyła dwie kolejne bramki. Tak więc beniaminek nadal zostaje z dorobkiem trzech punktów, a jutro o godzinie 17.00 zagra w Koninie z Białym Orłem Koźmin z którym łatwo na pewno nie będzie.

Centra - Sparta 3:0 (1:0)