SPARTA KONIN - Bomba Jaskulskiego

Jerzy Nowak
Sparta miała kilka znakomitych sytuacji strzeleckich
Sparta miała kilka znakomitych sytuacji strzeleckich FOT. JERZY NOWAK
Sparta Konin przegrała wyjazdowe spotkanie z Dąbroczanką Pępowo, choć miała sytuacje bramkowe.

W 17 min. Grzegorz Chorała strzelił celnie z rzutu wolnego tam gdzie stał Szymon Szymański, który przepuścił piłkę do siatki. Jednak pierwszą groźna akcję przeprowadziła Sparta. Łukasz Jaskulski wyszedł sam na bramkarza, ale przegrał ten pojedynek. Początek II połowy należał do Sparty i to ona powinna zdobyć wyrównanie, bowiem Łukasz Łajdecki uderzył potężnie z 30 metrów, ale piłka odbiła się od słupka i poprzeczki. Po tej akcji Dąbroczanka skontrowała i Adrian Nawrot strzelił na 2:0. Kolejna kontra w 68 minucie dała jej trzecią bramkę. Sparta raz jeszcze miała wyborną okazję do zdobycia bramki tuż przed końcem spotkania, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał Mikołaj Pingot, który strzelił zbyt lekko i prosto w Roszaka.

- Zagraliśmy bez Mateusza Pingota i Łukasza Perlińskiego w obronie. Wyraźnie widać brak ogrania ligowego - powiedział trener Kaźmierczak.

Dąbroczanka - Sparta 3:0