Spalarnia w Koninie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Spalarnia w Koninie oficjalnie otwarta. Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie jest pierwszym z sześciu budowanych tak nowoczesnych zakładów w Polsce. Powstał przy udziale środków z Unii Europejskiej. Inwestycję do eksploatacji przekazał główny wykonawca - INTEGRAL-ERBUD-INTROL.

Spalarnia w Koninie oficjalnie otwarta

W Koninie mamy pierwszą nowoczesną spalarnię śmieci w Polsce. Wybudowana przez konsorcjum z udziałem Erbudu została uruchomiona w trzy lata od podpisania umowy i dwa lata od rozpoczęcia prac budowlanych.

Spalarnia w Koninie rozwiąże problem utylizacji odpadów zmieszanych w 36 gminach subregionu konińskiego.

Spalarnia w Koninie składa się z jednej linii technologicznej termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych, która pracując siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę może zutylizować minimum 94 tys. ton odpadów zmieszanych.

Spalarnia w Koninie to najlepsze rozwiązanie dla środowiska i mieszkańców

Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie został uruchomiony jako pierwszy z sześciu będących obecnie w budowie tego typu obiektów. Inwestorem konińskiego zakładu jest Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Projekt o wartości 387,7 mln zł brutto wykonało konsorcjum Integral Engineering und Umwelttechnik (Austria), Erbudu i Introlu. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Unii Europejskiej - kwotą 164,5 mln zł netto. Pozostałą część inwestycji opłacono z pożyczki z NFOŚiGW w kwocie 137,9 mln zł oraz ze środków własnych inwestora w wysokości 12,8 mln zł.

Spalarnia w Koninie prócz miasta – będzie obsługiwać 36 gmin czyli 376 tys. mieszkańców. W zakładzie spalane będą wszystkie wytwarzane w tym regionie odpady zmieszane.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Dodaj ogłoszenie