Siłownia dla niepełnosprawnych – czemu nie? [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Siłownia dla niepełnosprawnych Marika Sypniewska
Siłownia dla niepełnosprawnych – czemu nie? Dla niektórych siłownia kojarzy się z "robieniem rzeźby”. Dla uczestników Akademii Życia to coś więcej. To ćwiczenia poprawiające ich sprawność, to czas na wyładowanie negatywnych emocji.

Siłownia dla niepełnosprawnych – czemu nie?

Ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne. Siłownia dla niepełnosprawnych to doskonała rehabilitacja, wzmacnianie i rozciąganie mięśni, ćwiczenia stabilizacji oraz ćwiczenia siłowe. Poza tym to świetna okazja do sprawdzenia samych siebie.
- Na takim treningu sama sobie udowadniam, że mogę. Trzeba tylko chcieć, A ja chcę, dlatego siłownia dla niepełnosprawnych od razu wydała mi się świetnym pomysłem. Najlepsze jest, kiedy widać już efekty. Widzę jak powoli staję się sprawniejsza, przesiadanie z wózka na łóżko nie jest już dla mnie takim problemem jak kiedyś, tak samo jak poruszanie się w kuchni i przenoszenie ciężkich i gorących garnków czy patelni - – mówi Milena, uczestniczka Akademii Życia projektu Fundacji Podaj Dalej.

- Przy okazji intensywnego wysiłku łatwiej mi jest zrozumieć moje porażki dnia codziennego. Staję się silniejsza również psychicznie - dodaje.

Na takie efekty działa nie tylko siłownia, ale i inne zajęcia oferowane w konińskiej Akademii Życia.

Uczestnicy mają zajęcia na basenie a zajęcia fizjo, zaliczają się do podstawowych w intensywnym grafiku uczestników 5 edycji.
- Wszystko to sprawia, że uczestnicy projektu mogą z dumą powiedzieć: „yes, We can!”- podsumowuje uczestniczka Akademii Życia, która jest stałą bywalczynią siłowni Calypso.

Koniec wakacji. Niektórzy popadną w rutynę. Praca - dom albo nauka - dom.
Nie zapominajcie o sobie, o kulturze fizycznej - namawia Milena Koziej.

Dla każdego jest siłownia! Dla niepełnosprawnych i dla tych, którzy nie mają utrudnień ruchowych, ale znajdują w życiu inne ograniczenia jak chociażby brak czasu.

Dla siebie trzeba umieć znaleźć czas. Tylko wtedy będziemy zdrowi - podsumowuje Milena - uczestniczka Akademii Życia, autorka materiału.

center>Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Jedz kolorowo. Co oznaczają kolory warzyw?

Korzyści dla organizmu wynikające ze spożywania warzyw i owoców nie mają sobie równych. Zawierają nie tylko mnóstwo witamin i minerałów, ale także błonnika, przeciwutleniaczy i antyoksydantów. Warto również wiedzieć, że spore znaczenie ma ich kolor.
Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.

Kto zapłaci za budowę fabryki Izery w Jaworznie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie