MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 67 km od Bełchatowa. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 25 - 26 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową z Bełchatowa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Mogą mieć różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 67 km od Bełchatowa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w pobliżu Bełchatowa warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe w pobliżu Bełchatowa

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 67 km od Bełchatowa, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 25 maja w Bełchatowie ma być 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 43%. W niedzielę 26 maja w Bełchatowie ma być 25°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 36%.

🚲 Trasa rowerowa: Czerwony szlak rowerowy Stadion - Słowik

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 10,08 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 48 min.
  • Przewyższenia: 37 m
  • Suma podjazdów: 124 m
  • Suma zjazdów: 121 m

Aleszprycha.pl poleca trasę mieszkańcom Bełchatowa

Czerwony szlak rowerowy Stadion – Słowik to trasa zaczynająca się na terenie kieleckiego terenu rekreacyjnego Stadion Leśny, a kończąca na krańcu miasta w dzielnicy Słowik, miejsca znanego w drugiej połowie XIX i pierwszej połowie XX wieku jako wczasowiska nad rzeką Bobrzą. Wypoczywał tu także Stefan Żeromski w czasach szkolnych, o czym wspomina w swoich dziennikach. Trasa łatwa, prowadzi urokliwymi terenami południowej części Kielc.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Szlakiem Orlich Gniazd

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 210,3 km
  • Czas trwania wyprawy: 56 godz. i 45 min.
  • Przewyższenia: 276 m
  • Suma podjazdów: 2 513 m
  • Suma zjazdów: 2 609 m

Maciejkicior87 poleca trasę rowerzystom z Bełchatowa

Trasa rowerowa Szlaku Orlich Gniazd miejscami jest dość trudna (rower trekingowy z trzema sakwami). Wymagająca dobrej kondycji. W dużej mierze poprowadzona drogami gruntowymi. Miejscami bardzo piaszczystymi, kamienistymi. Do tego teren pagórkowaty, sporo wyczerpujących podjazdów, ale też świetnych zjazdów. Na których, po asfalcie, bez kręcenia pedałami osiąga się grubo ponad 50 km/h. Szlak Orlich Gniazd jest dobrze oznakowany, niepotrzebna jest żadna mapa czy nawigacja.

Ja w dwóch miejscach odbiłem od szlaku. Przed Trzebniowem organizowano wyścig kolarski. Straż zagradzała drogę, więc musiałem zmienić trasę. W innym miejscu zobaczyłem stromy, gruntowy, kamienisty podjazd, więc stwierdziłem - nie, pojadę asfaltem, który też prowadzi pod górę, ale na pewno będzie dużo łatwiej. Było ciężko, ale widoki ze szczytów jak i zjazdy- kapitalne.

Szlak Orlich Gniazd łączy Kraków z Częstochową i przebiega przez większość Orlich Gniazd, czyli jurajskich zamków i warowni. Niektóre z nich wybudowane zostały na skałach przekraczających 30 m wysokości!
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Jura północna

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 41,45 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 15 min.
  • Przewyższenia: 128 m
  • Suma podjazdów: 1 403 m
  • Suma zjazdów: 1 398 m

Utor poleca trasę rowerzystom z Bełchatowa

Ciekawa i stosunkowo łatwa trasa po bardzo atrakcyjnej części północnej Jury, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i kulturowym. Najpierw Kusięta, a tam zaraz obok stacji kolejowej jeziorko krasowe. Kąpać się nie można, ale i tak atrakcja. Po drugiej stronie drogi Góry Towarne, ale tym razem ominięte. Przy drodze do Olsztyna charakterystyczny pomnik, a w głębi lasu cmentarz pomordowanych w czasie II wojny światowej, niestety w większości bezimiennych ofiar. W Olsztynie wiadomo - zamek, ale można pooglądać także całoroczną ruchomą szopkę, stary spichlerz, w którym działa karczma i odrestaurowany rynek. Po drodze z Olsztyna do Przymiłowic mijamy dawny kamieniołom, można w nim poszukać skamieniałych amonitów. Następna atrakcja to drewniany kościół w Zrębicach. Kolejny przystanek najlepiej w Siedlcu. Jadąc mijamy Pustynię Siedlecką, kilkuhektarowy obszar pokryty piaskiem oraz wzgórze o wdzięcznej nazwie Dupka z dostępną jaskinią. W Siedlcu znajduje się schronisko młodzieżowe. Odcinek do Ostrężnika przebiega w większości przez rezerwat "Parkowe", mijamy charakterystyczny ostaniec "Bramę Twardowskiego", później "Diabelskie Mosty" i docieramy do podnóża wzgórza Ostrężnik z resztkami zamku i ciekawą jaskinią. Z Ostrężnika do Leśniowa jedzie się wyasfaltowaną dróżką przez las (jedną z kilku tak przygotowanych w gminie Żarki). W Żarkach warto zajrzeć do klasztoru paulinów w Leśniowie, obejrzeć dawną bożnicę i kirkut. Ostatni odcinek to prosta droga leśna do ciekawej miejscowości Żarki Letnisko. Ta trasa została tak skonstruowana, by w większości wiodła drogami utwardzonymi, bo niestety gruntowe drogi na Jurze to po prostu piach, ewentualnie pomieszany z kamieniami, jechać się da po tym tylko po deszczu, a jak jest sucho, to rower się po prostu zapada.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: G. Świętokrzyskie - wschodnia część Pasma Zgórskiego

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 6,32 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 59 min.
  • Przewyższenia: 139 m
  • Suma podjazdów: 157 m
  • Suma zjazdów: 192 m

Trasę rowerową mieszkańcom Bełchatowa poleca Aleszprycha.pl

Trasa wschodnią częścią Pasma Zgórskiego to propozycja dla miłośników leśnych dróg i mtb. Ten 6 km odcinek można włączyć w trasę, którą planujecie, na przykład w kierunku Pasma Zelejowskiego, czy Posłowickiego. Trasa przebiega przez górę Patrol, która znana jest głównie uczestnikom maratonów mtb. Edycje Mtb Cross Maraton i Lotto Poland Bike Maraton, których trasa prowadzi przez Pasmo Zgórskie zaliczane są jednych z trudniejszych. W ciągu wielu lat maratony startujące z Nowin zasłużyły na miano kultowych, między innymi ze względu na podjazd na Trupień i Patrol.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Na północ od Częstochowy - Ostrowy, Liswarta i Kocinka

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 67,82 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 52 min.
  • Przewyższenia: 153 m
  • Suma podjazdów: 1 613 m
  • Suma zjazdów: 1 600 m

Rowerzystom z Bełchatowa trasę poleca Chi

Głównym celem wyprawy były przepiękne meandry ma rzekach Liswarcie i Kocince oraz odwiedzenie smażalni pstrąga w Kuźnicy :)

Trasę zacząłem przy M1 - na pierwszych światłach przy Auchan skręcamy w lewo w ulicę Romualda Traugutta i jedziemy nią aż za miasto - do ulicy św Kaspra Del Bufalo - tutaj skręcamy w prawo na Białą, mijamy będącą obecnie w budowie autostradę A1 i dojeżdżamy do Białej - tutaj po dojechaniu do głównej drogi skręcamy w prawo a następnie po kilkuset metrach w lewo, na Kopiec. Po dojechaniu do tej miejscowości przed sanktuarium na wysokości stawu skręcamy w prawo i jedziemy ulicą Parkową w kierunku Kuźnicy Kiedrzyńskiej. Po dojechaniu do głównej drogi skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku Nowej Wsi, w której odbijamy w prawo na Ostrowy. Droga prowadzi przez las, bardzo przyjemny odcinek, jeździ tu trochę aut....

dokończę później ;)
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto