Rekordowa Słupca

JN

Od 32 lat w Słupcy rozgrywane są turnieje piłki siatkowej. Ich animatorem i znakomitym organizatorem jest Andrzej Kończak wspierany przez wierne grono przyjaciół. Tegoroczne zawody miały rekordową obsadę, bowiem startowały aż 23 zespoły.

Andrzej Kończak, za 40 lat działania na rzecz upowszechniania sportu i rekereacji, odznaczony został ,,Medalem 50-lecia TKKF''.
W turnieju juniorów niespodziewanie wygrał Polanin Strzałkowo, który pokonał ,,etatowego'' zwycięzcę Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych z Konina.
Skład Polanina: Hubert Sawicki, Szymon Nowak, Kamil Pachuta, Sebastian i Krystian Przyjazny, Tymon Wiśniewski, Arkadiusz Denicki, Dariusz Banasik. Trener: Daniel Burdziński.
Kolejne miejsca zjęli: ZSGE Konin, Orzeł Osiecza, Gimnazjum Słupca.
W grupie zespołów niezaawansowanych wystartowało najwięcej, bo aż 12 drużyn.
Wygrał Orion Skulsk w składzie: Michał Hałas, Artur Maciołek, Krystian Bednarski, Dawid Niedźwiedziński, Jarosław i Marcin Paprocki. Trener: Mirosław Bednarski.
Miejsca 2-4 zajęli: KS Sokół Rzgów, LZS Olimpia Nowa Wieś pow. Piotrków Kujawski, Old Boys-Kałużni Rychwał.
W tej kategorii w klasyfikacji XIII Regionalnego Grand Prix prowadzi Sokół Rzgów 38 pkt przed Orionem Skulsk 32 i Old Boys-Kałużni Rychwał 31 pkt.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?