Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rejestracja pojazdów w Kaliszu trwa zbyt długo? Radny Marcin Małecki interweniuje u władz miasta

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Zbyt długi proces rejestracji pojazdów w Kaliszu. Radny interweniuje w tej sprawie u władz miasta
Zbyt długi proces rejestracji pojazdów w Kaliszu. Radny interweniuje w tej sprawie u władz miasta Bartłomiej Hypki
Radny Marcin Małecki zwraca uwagę, że w czasie pandemii utrudniony jest proces rejestracji pojazdów w Kaliszu. Procedura trwa tydzień, a przez to choćby firmy leasingowe rejestrują swoje pojazdy w innych miastach.

- Dostaję informacje od mieszkańców Kalisza, że od momentu rozpoczęcia pandemii utrudniony jest proces rejestracji pojazdów - pisze w swojej interpelacji do prezydenta Kalisza radny KO Marcin Małecki. - W związku z tym np. firmy leasingowe wysyłają rejestracje do Wrocławia czy też Warszawy, ponieważ tam proces ten odbywa się to o wiele szybciej niż w Kaliszu - dodaje.

Podaje też, że proces rejestracji w Kaliszu dla firmy leasingowej trwa ponad tydzień, a we Wrocławiu zaledwie dzień. Tłumaczy tym samym, że obecne tempo w Wydziale Komunikacji UM Kalisza wydatnie wpływa na zmniejszenie wpływów z tego tytułu.

- Miasto pobiera przecież za rejestrację pojazdów opłaty, w tym także m.in. opłaty drogowe od transportu ciężkiego. Dodam, że problem z wydłużonym okresem rejestracji pojazdów mają także lokalni dealerzy samochodów - podkreśla radny.

Krystian Kinastowski potwierdza, że w związku z epidemią ograniczono pracę w Urzędzie Miasta Kalisza, podobnie jak w innych urzędach na terenie całego kraju. Tłumaczy, że wprowadził odpowiednie zarządzenia, a spowodowane było to względami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zarówno interesantów, jak i urzędników. A ograniczenia w przyjmowaniu wniosków o rejestrację pojazdów spowodowane były głównie absencją pracowników.

- Część osób skorzystała z możliwości dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8, inni przebywali na zwolnieniu lekarskim. Kilku pracowników, zajmujących się rejestracją pojazdów, powróciło do pracy dopiero w I połowie maja br., po dwumiesięcznej nieobecności. Braki kadrowe przyczyniły się do opóźnień w realizacji zadań rejestracji pojazdów, wprowadzeniu do systemu POJAZD zawiadomień o zbyciu, nabyciu pojazdów, jak i obsłudze korespondencji z podmiotami zewnętrznymi - wyjaśnia włodarz miasta i dodaje też, że stosowano kwarantannę dla składanych dokumentów.

Podkreśla, że 19 maja kierownictwo Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kalisza uruchomiło składanie wniosków o rejestrację pojazdów firm leasingowych bez konieczności rejestracji telefonicznej oraz bez ograniczeń ilościowych.

- Realizacja wniosków następuje w możliwie krótkim terminie, z uwzględnieniem jednodniowej kwarantanny dokumentów związanych z rejestracją pojazdów. Pozostałe rejestracje mieszkańców Kalisza są dokonywane po uzgodnieniu telefonicznym wizyty w urzędzie. Do pracowników urzędu docierają pozytywne opinie interesantów - tłumaczy prezydent Kalisza.

Zaznacza też, że najbliższym czasie planuje wprowadzenie możliwości składania wniosków o rejestrację pojazdów za pośrednictwem paczkomatu InPost.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto