Nasza Loteria

Pula nagród w konkursie to aż 80 000 zł! Zaprojektuj ogród i zgłoś projekt!

Materiał informacyjny - Województwo Łódzkie
Jeżeli masz pomysł, jak można zagospodarować przestrzeń o wymiarach 8m x 8m, to ten konkurs jest dla Ciebie. Do udziału w konkursie "Zielona architektura" zaprasza marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Pula nagród wynosi aż 80 tys. zł!

Zadanie polega na przygotowaniu projektu ogrodu (o wymiarach 8m x 8m) na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Nieborowie. W ten sposób, samorząd województwa chce popularyzować zabytki Łódzkiego oraz uwrażliwiać mieszkańców regionu na piękno natury.

- Nieborów to wyjątkowe miejsce i niezwykłe bogactwo. Chcemy, by odwiedzało go jak najwięcej turystów. Chcemy promować i upowszechniać dziedzictwo kulturowe Nieborowa, zwrócić uwagę na walory zabytkowe i przyrodnicze tego obszaru - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Zespół pałacowo-parkowy w Nieborowie jest jedną z najbardziej znanych polskich rezydencji magnackich. Pałac, otoczony przepięknym ogrodem w stylu francuskim, jest jednym z najcenniejszych zabytków województwa łódzkiego. Projekt parku powstał w latach 60. XVIII wieku.

Zdjęcia (Nieborów): Adam Staśkiewicz
Zdjęcia (Nieborów): Adam Staśkiewicz

Konkurs jest jednym z elementów zadania „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” w ramach programu „Kulturalnie. Naturalnie”. Do zdobycia jest 10 nagród, z czego główna - za zajęcie pierwszego miejsca - wynosi do 20 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca do 15 tys. zł oraz trzeciego do 10 tys. zł. Ponadto autorzy 7 projektów mają szanse otrzymać nagrody w wysokości do 5 tys. zł.

Nabór wniosków potrwa do 23 marca.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie http://bit.ly/3IMx9uy.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Pula nagród w konkursie to aż 80 000 zł! Zaprojektuj ogród i zgłoś projekt! - Dziennik Bałtycki

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto