Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli kobiet i mężczyzn [ZDJĘCIA]

GB
W hali szermierczej w Koninie odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli kobiet i mężczyzn. Wśród 50 startujących zawodników najlepszy okazał się Mateusz Godlewski z KKSz Konin. W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zdobyła Marta Geraga (KKSz).

Mateusz Godlewski został rozstawiony z nr 1, po dwóch eliminacjach grupowych z kompletem 12 zwycięstw. W walkach pucharowych o 16 pokonał kolegę klubowego Dawida Ogłego 15/8, następnie o 8 wygrał z Kamilem Gronieckim 15/8, o 4 zwyciężył z Krzysztofem Kaczkowskim 15/5 (obaj przeciwnicy TMS Sownowiec).

W walce półfinałowej Mateusz pokonał klubowego kolegę Patryka Okrója 15/11, w finale uporać się z zawodnikiem AZS AWF Warszawa - Mateuszem Szatkowskim 15/11.

- Praktycznie tym sukcesem Mateusz zagwarantował sobie udział w Mistrzostwach Europy Kadetów w Budapeszcie, które odbędą się pod koniec lutego - powiedział Tadeusz Piguła, trener konińskich zawodników.

Podobnie sytuacja wygląda z Kamilem Siwkiem, który na turnieju był piąty, ale jest zdecydowanym liderem dotychczasowej listy Polskiego Związku Szermierczego. Na tej liście tuż za nim jest sklasyfikowany Mateusz Godlewski. Czterech pierwszych zawodników z listy kwalifikuje się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Dużym sukcesem było także III miejsce Patryka Okrója. Jest to jego drugie podium w Pucharze Polski Juniorów Młodszych.

W szabli dziewcząt na podium (3. miejsce) stanęła Marta Geraga. W finałowej ósemce walczyła także Sara Ciesielska, a w 16 było pięć zawodniczek KKSz.

źródło: KKSz Konin

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!