Przegląd prasy z czerwca 2020 w Koninie, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Konina czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Konina czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Konina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Czynne kąpieliska w Koninie i okolicy 2.07.2020. Sprawdź, jakie kąpieliska są otwarte w Koninie”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Koninie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czynne kąpieliska w Koninie i okolicy 2.07.2020. Sprawdź, jakie kąpieliska są otwarte w Koninie

Kąpieliska czynne w Koninie 2.07.2020. Jesteś z Konina i chciałbyś spędzić czas nad wodą? W Polsce kąpieliska są otwarte od 1 czerwca do 30 września. Chcesz wiedzieć, czy sezon kąpielowy na Twoim ulubionym kąpielisku w Koninie już się rozpoczął? Sprawdź, czy znajduje się na naszej liście. Dowiedz się, jakie warunki są na kąpieliskach w Koninie. W artykule podajemy ważne informacje o kąpieliskach w Koninie. Kąpieliska to bardzo fajne miejsca, aby popływać i zabrać swoich bliskich nad wodę. Zobacz listę czynnych kąpielisk w Koninie i okolicy.

📢 Wybory w Koninie. Kogo wybrali na prezydenta mieszkańcy w 1. turze wyborów prezydenckich 2020?

Wyniki 1. tury wyborów prezydenckich 2020 w Koninie. Kto wygrał? Który kandydat cieszy sie największą popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców Konina? Czy druga tura wyborów prezydenckich byłaby potrzebna, gdyby głosowali tylko Twoi sąsiedzi? Przekonaj się, jak duże jest poczucie obowiązku obywatelskiego wśród Twoich sąsiadów dzięki porównaniu frekwencji wyborczej w kraju w Koninie. Czy bardzo odstajecie od średniej ogólnopolskiej?

📢 Lokale wyborcze w Koninie - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 2 turze?

Lista lokali wyborczych w Koninie, którą prezentujemy poniżej, pomoże ci sprawnie zagłosować w wyborach prezydenckich 2020. 12.07.2020 udaj się do lokalu wyborczego, w którym działa obwodowa komisja wyborcza, do której przypisany jest Twój adres zameldowania. Pamiętaj, że na głosowanie w 2 turze wyborów prezydenckich 2020 powinieneś zabrać ze sobą maseczkę. Nie zapomnij również o dowodzie osobistym. Bez tego nie zostanie ci wydana karta do głosowania na prezydenta RP.

Zrób sobie prezent:

Huawei Mediapad M5 Lite 8" 3/32GB WiFi szary (Jordan2-W09B 53010HJV)


Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Prasówka czerwiec Konin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Konina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ognisko koronawirusa w powiecie tureckim

W związku z wykrytym ogniskiem zakażeń w zakładzie Sun Garden w Malanowie, Urząd Miasta w Turku i Starostwo Tureckie, które mieszczą się w jednym budynku, wprowadzają ograniczony dostęp do biur. Nieoficjalne źródła mówią, że jedna z urzędniczek mogła mieć kontakt z zakażonymi osobami.

📢 I tura wyborów prezydenckich dla Andrzeja Dudy w Koninie. W powiecie także zwycięstwo obecnego prezydenta RP

W Koninie wygrał Andrzej Duda. Zdobył 43,67 proc. głosów mieszkańców i w powiecie także zwycięstwo obecnego prezydenta RP Już teraz wiadomo, że do II tury zakwalifikował się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

📢 Pierwszy rodzinny rajd rowerowy wokół Lichenia

Z uśmiechem na ustach i w promieniach letniego słońca odbył się dziś I Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Lichenia. W inicjatywie zaproponowanej przez Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym wzięło udział niemalże 40 miłośników dwóch kółek. Wśród uczestników rajdu byli zarówno mieszkańcy licheńskiej parafii i pracownicy sanktuarium, jak i osoby z zewnątrz. 15-osobową grupę stanowili przedstawiciele Rodzinnych Rajdów Rowerowych z Goliny.

📢 Wakacyjne zauroczenie czyli to co w wakacje najpiękniejsze. W oku obiektywu Konińskiego Klubu Fotograficznego KKF - FF

"Wakacyjne zauroczenie czyli to co wakacje najpiękniejsze" w oczach Konińskiego Klubu Fotograficznego z doznaniami przybliżającymi piękno natury.

📢 Park Makiet Mikroskala: początek fascynującej podróży przez historię i po Koninie!

Park Makiet Mikroskala zaprasza na pełną atrakcji i niezapomnianych przeżyć wycieczkę rodzinną do Konina. To miejsce, gdzie można wyobrazić sobie i nauczyć bardzo wiele, a przy tym – nieźle się bawić! A w czasie wycieczki proponujemy także spacer po starówce miasta Konina, oraz Parku Chopina, w którym znajduje się Mini Zoo (wstęp wolny). Po aktywnym dniu zapraszamy również na pyszną Pizzę, makarony i sałatki do restauracji Pepe Nero znajdującej się na starówce. Brzmi nieźle, tym bardziej, że korzystając z aplikacji na urządzenia mobilne „Mikroskalowy tour po Koninie” czeka na Was 10% rabatu! A na koniec wycieczki zapraszamy na wspaniałą kawę i lody do Kawiarni Parkowa...

📢 Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami na placu targowym w Koninie

Andrzej Duda pierwsza tura, konstytucja, co z klimatem - takie okrzyki można było usłyszeć na konińskim bazarze podczas porannej wizytę prezydenta Andrzeja Dudy. W ostatnim dniu kampanii kandydat odwiedza Wielkopolskę. Był w Kole, Wierzbinku i w Koninie

📢 Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Słupcę

Kandydaci na prezydenta nie zwalniają tempa.Na słupeckiej promenadzie zorganizowana została brefing prasowy kandydata na prezydenta Koalicji Polskiej , Władysława Kosiniaka- Kamysza. Kandydat deklarował, że w każdym prezydenckim wyjeździe zagranicznym będą uczestniczyli przedsiębiorcy. Nie będę jeździł tylko po to, żeby sobie zrobić zdjęcie - mówił, krytykując wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Zachęcał także do udziału w wyborach. I proszę swoich wyborców, chodźcie na te wybory, chodźcie ze mną. Wygrajmy -mówił kandydat. Polska to wspólna sprawa - dodał.

📢 Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Koninie

Premier Mateusz Morawiecki motywował działaczy i sympatyków PiS do udziału w niedzielnych wyborach.
Spotkanie miało bowiem wyborczy charakter i zostało przygotowane w wymaganym rygorze sanitarnym.

📢 Prezydent Andrzej Duda zakończy kampanię w Koninie

Do wyborów pozostało kilka dni, kandydaci docierają w rożne zakątki Polski i spotykają się z wyborcami. Prezydent Andrzej Duda zakończy kampanię w Koninie. Z mieszkańcami spotka się o 13.00 w piątek na Placu Wolności. To pierwsza wizyta w Koninie od kilku lat. Andrzej Duda ostatnio odwiedził Konin w 2015 r. jako kandydat na prezydenta. W tym roku, w naszym regionie gościł w Turku

📢 Nieznani sprawcy zniszczyli banery wyborcze [FOTO]

Wybory coraz bliżej, a emocje sięgają zenitu. Nieznani sprawcy w Kazimierzu Biskupim zniszczyli banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego.

📢 Niesamowity widok! Niedaleko Ślesina kwitnie ogromne pole maków

Niedaleko Ślesina kwitnie ogromne pole maków. Czerwone pola pełne maków przyciągają prawdziwe tłumy! Po sezonie na kwitnący na żółto rzepak. To też nie lada gratka dla miłośników fotografii robiących plener fotograficzny.

📢 Konin. PGKiM zaprezentował nową zamiatarkę

Nowoczesna zamiatarka chodnikowa pojawiła się w PGKiM Sp. z o.o. w Koninie. Spółka - w ramach umowy z miastem - wykonuje prace związane z oczyszczaniem w zakresie zamiatania 426 673 metrów kwadratowych chodników, 117 089 m. kw. placów i parkingów oraz 245 przystanków komunikacyjnych.

📢 Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 263 w miejscowości Bierzwienna Długa gmina Kłodawa

W dniu 17 czerwca 2020r. o godzinie 18.33 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bierzwienna Długa gm. Kłodawa.

📢 " Polskie Malediwy". Pięknie, ale niebezpiecznie! ZDJĘCIA

Polskie Malediwy, Turkusowe Jezioro – to popularne nazwy zbiorników wodnych, do których zrzucane były popioły z elektrowni w Adamowie koło Turku oraz konińskich elektrowni. Jeden znajduje się we wsi Gajówka, drugi w granicach Konina. Dzięki walorom estetycznym stały się celem podróży turystów z całego kraju oraz ulubionym plenerem fotograficznym.

📢 Ponad 900 tys. złotych dofinansowania do remontu ul. Przemysłowej

Miasto Konin otrzymał ponad 900 tys. złotych dofinansowania na remont ul.Przemysłowej z budżetu państwa. Pieniądze pochodzą ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Będą przeznaczone na remont odcinka liczącego 702 metry, począwszy od skrzyżowania Przemysłowa-Brunatna w kierunku Gosławic. Koszt całego zadania szacowany jest na 2,4 miliona złotych.

📢 Ekologiczny transport w Koninie- nagrody wręczone

Laureaci konkursu plastycznego „Ekologiczny transport w Koninie” otrzymali nagrody.
Konkurs zorganizowany został jako jedno z zadań projektu „Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego” . Projekt zakłada zakup 12 autobusów: w tym 6 hybrydowych i 6 elektrycznych, przebudowę ciągów pieszych na ciągi pieszo-rowerowe, zakup i montaż 9 wiat przystankowych wraz z oświetleniem i stojakami na rowery, zakup 3 sztuk ładowarek wolnostojących do ładowania autobusów, zakup i instalacja aplikacji do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim. Celem konkursu była promocja projektu oraz popularyzacja wiedzy na temat działań proekologicznych Konina. Komisja konkursowa oceniała m.in. pomysłowość, oryginalność pracy oraz zaangażowanie uczestnika w jej przygotowanie. Na wręczenie nagród i wyróżnień młodzi laureaci przybyli wraz z opiekunami, a nagrody wręczali Piotr Korytkowski - prezydent Konina wraz ze swoim zastępcą Witoldem Nowakiem. Jak zapowiedział prezydent Piotr Korytkowski, nagrodzone w konkursie prace zostaną wyeksponowane w autobusach MZK.

📢 Przeciw wykluczeniu. Pikieta na konińskim rynku

"Pokażmy Dudzie, że są z nas ludzie" – skandowali uczestnicy demonstracji przeciw wykluczaniu środowisk LGBT na Placu Wolności w Koninie.

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3