Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Program „Spotkania młodzieży w ramach polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów”

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Istnieje ponad 800 polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów. Ich celem jest utrzymywanie osobistych kontaktów i współpracy pomiędzy mieszkańcami danych regionów. PNWM przygotowała specjalny program skierowany do przedstawicieli wybranych partnerstw, tak aby wesprzeć je w rozwijaniu wymiany młodzieży oraz współpracy pomiędzy instytucjami pracującymi z młodzieżą.
Istnieje ponad 800 polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów. Ich celem jest utrzymywanie osobistych kontaktów i współpracy pomiędzy mieszkańcami danych regionów. PNWM przygotowała specjalny program skierowany do przedstawicieli wybranych partnerstw, tak aby wesprzeć je w rozwijaniu wymiany młodzieży oraz współpracy pomiędzy instytucjami pracującymi z młodzieżą. Krzysztof Nowak
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza przedstawicieli samorządów z Polski i Niemiec do udziału w specjalnym programie mającym na celu rozwijanie wymiany młodzieży i współpracy instytucji pracujących z młodzieżą.

„U mnie i u Ciebie. Spotkania młodzieży w ramach polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów” – tak nazywa się program, w ramach którego PNWM, wspólnie z osobami odpowiedzialnymi w gminie lub powiecie za pracę z młodzieżą lub międzynarodowe kontakty, chce opracować sposoby na włączenie polsko-niemieckiej wymiany w działania konkretnego samorządu. Dlatego do udziału w programie organizator szczególnie zachęca przedstawicieli tych gmin i powiatów, w ramach których spotkania młodzieży odbywają się rzadko lub wcale nie mają miejsca. Należy zgłosić się razem z niemieckim partnerem.

-Program odbywa się w latach 2021-2022. Do udziału w programie można aplikować do 31 stycznia 2021 roku. Na projekt składają się trzy etapy: 1. spotkanie sieciujące w maju 2021 roku w Bremie i następujące po nim indywidualne konsultacje poświęcone opracowywaniu planów działania, 2. realizacja projektów młodzieżowych, praktyk zawodowych lub spotkań specjalistów w latach 2021-2022, 3. spotkanie zamykające jesienią 2022 roku.

Dwuletni program w większości sfinansowany jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Samorządy wnoszą symboliczny wkład finansowy za udział w kilkudniowych spotkaniach sieciującym i zamykającym – w wypadku pierwszego z nich opłata wynosi 110 złotych od osoby. Uczestnicy seminariów otrzymają zwrot części kosztów podróży od PNWM. Koszty ewentualnych spotkań roboczych będą ponosiły na zasadzie parytetu samorząd i PNWM (spotkania mogą być organizowane również online i udział w nich jest wówczas nieodpłatny), a spotkania młodzieży, praktyki i programy specjalistyczne otrzymają dofinansowanie z PNWM.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest organizacją międzynarodową, która umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje, inicjuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty. Została utworzona 17 czerwca 1991 roku przez rządy Polski i Niemiec, równocześnie z podpisaniem traktatu dobrosąsiedzkiego. Posiada dwa biura: w Warszawie i Poczdamie, w których wspólnie pracuje zespół pracowników z obu krajów. Od początku istnienia organizacji dzięki jej wsparciu odbyło się blisko 80 tysięcy projektów, w których udział wzięło przeszło 3 miliony uczestników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto