Powtórka z historii

Piotr CZAJKOWSKI
Uczestnicy tenisowej imprezy podczas ceremonii rozdania nagród. Archiwum
Na kortach Lokatora w Koninie rozegrano III Mistrzostwa Oddziału Konińskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Tenisie Ziemnym. Powtórzyła się historia z dwóch poprzednich edycji.

Na kortach Lokatora w Koninie rozegrano III Mistrzostwa Oddziału Konińskiego
Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Tenisie Ziemnym.

Powtórzyła się historia z dwóch poprzednich edycji. W kategorii do 50 lat po raz trzeci zwyciężył Lech Cyprysiak z Elektrowni Konin który w decydującym pojedynku pokonał Piotra Konieczkę z Elektrowni Pątnów 6:3, 6:2. Trzeci był Waldemar Rogalski (Elektrownia Pątnów), czwarty Zdzisław Jagiełło (Aluminium Konin - Impexmetal SA), a piąty Marek Kiraga (Elektrownia Pątnów).
W kategorii powyżej 50 lat, także po raz trzeci zwyciężył Dionizy Łepecki pokonując w finale Krzysztofa Zwolińskiego 6:1, 6:1 (obaj Aluminium Konin – Impexmetal SA). Kolejne miejsca zajęli: Zdzisław Pawlak (Elektrownia Adamów), Marek Tymoszyk (Elektrownia Pątnów) i Józef Puchalski (FUGO Konin).

Na kortach Lokatora rywalizowano również w grze podwójnej. Tutaj najlepsza okazali się Marek Tymoszyk i Lech Cyprysiak pokonując w finałowym meczu parę Dionizy Łepecki/Krzysztof Zwoliński. Za nimi uplasowali się: Waldemar Rogalski/Piotr Konieczka, Zdzisław Pawlak/Piotr Konieczka, Zdzisław Jagiełło/Marek Kiraga.
Organizatorami mistrzostw byli członkowie Koła Zakładowego Nr 16 przy Aluminium Konin – Impexmetal SA Dionizy Łepecki, Danielewicz Karol i Świtalski Wojciech.

Dionizy Łepecki
współorganizator

Należy podkreślić zdecydowany wzrost poziomu tenisowego uczestników mistrzostw. Po zakończeniu rozgrywek prezes Zarządu Oddziału Konińskiego SEP Marek Tymoszyk wręczył puchary, medale oraz dyplomy i nagrody rzeczowe. A po oficjalnym zakończeniu mistrzostw zawodnicy, członkowie Kół Zakładowych OK SEP oraz kibice wspólnie bawili się przy grillu.