Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył podium w województwie w Żerkowie!

Krzysztof Nowak
Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył sportowe podium. Z tytułem wicemistrza zakończył rywalizację w XXIV Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi.

Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył podium w województwie!

Z wojewódzkiego finału letniej spartakiady mieszkańców wsi, który odbył się w Żerkowie, powiat koniński wrócił z pucharem za drugie miejsce. W tegorocznej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się powiat ostrzeszowski, który w klasyfikacji ogólnej zdobył 553 punkty dające mu pewne zwycięstwo. Wicemistrzostwo zapewniła naszej drużynie przewaga 11,5 punktów nad powiatem ostrowskim, który zajął trzecią lokatę.

Rywalizując z zespołami z 16 innych wielkopolskich powiatów, reprezentacja powiatu konińskiego pokazała wysoki sportowy poziom. Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium w konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych. Dobrze też poradzili sobie w grach zespołowych. Ostatecznie, sportowcy amatorzy z powiatu konińskiego (z gmin: Golina, Stare Miasto, Wilczyn i Kramsk) zakończyli swój udział w 24. edycji zawodów z dorobkiem 506 punktów zdobywając tytuł wicemistrza spartakiady. Gratulujemy!

Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył podium w województ...