Potknięcie lidera

LIC, JAV
Piłkarze rezerw Lecha skutecznie gonią lidera tabeli.
Niespodziewanie lider grupy północnej Huragan Pobiedziska zremisował na własnym boisku, co skrupulatnie wykorzystały rezerwy Lecha zmniejszając straty do jednego punktu.

W tej sytuacji mecz w najbliższą niedzielę pomiędzy Lechem a Huraganem na stadionie przy ul. Bułgarskiej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Grupa północna

Matex Drawa Krzyż - Luboński KS 0:4 (0:3)

Bramki: Rafał Sołecki - 3 (25, 38, 55), Marek Wilczyński (68).
Drawa jest tylko ceniem zespołu z poprzedniego sezonu i lubonianie nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali.

Mieszko Gniezno - Patria Buk 3:0 (1:0)

Bramki: Dariusz Kuryłło (22), Sebastian Jastrzębski (63), Tomasz Dłużyk (78).
Przy stanie 2:0 napastnik gości Wojciech Wiess trafił w słupek, ale sytuacji bramkowych znacznie więcej stworzyli gnieźnianie, którzy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Polonia Środa - Fortuna Wieleń 3:2 (2:0)

Bramki: Marcin Leciej - 3 (1, 41, 81) dla Polonii oraz Artur Kurek (76-karny) i Waldemar Lubkowski (85) dla Fortuny.
Goście stworzyli sporo kłopotów faworyzowanej Polonii. To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, mamy ostatnio dołek, ale punkty cieszą - podsumował trener średzian - Krzysztof Pawlak.

Wełna Rogoźno - Lech II Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Olszowiec (52) i Rafał Huebscher (80).
Trener lechitów Damian Łukasik miał sporo pretensji do swych graczy za grę w pierwszej połowie. Goście zdecydowanie zaatakowali po przerwie i na efekty nie trzba było długo czekać.

Huragan Pobiedziska - 1920 Mosina 1:1 (0:0)

Bramki: Klaudiusz Hirsch (56) - Dariusz Gajowiecki (49).
W pierwszej połowie Klaudiusz Hirsch nie wykorzystał trzech stuprocentowych okazji do zdobycia goli. Z kolei goście mogli w końcówce przesądzić losy meczu, ale świetnie bronił Macin Dawid.

Sokół Rakoniewice - Olimpia Poznań 5:2 (3:1)

Bramki: Jacek Żmuda (5), Przemysław Śpiączka - 2 (35, 75), Krzysztof Jedliński (45) i Błażej Binkiewicz (80) dla Sokoła oraz Adrian Budkiewicz (20) i Łukasz Walczak (80) dla Olimpii.

Sparta Obornik - Sparta Złotów 3:2 (3:0)

Bramki: Mariusz Drewicz (21-karny), Roman Wachowiak - 2 (23, 39) dla Obornik oraz Janusz Biela (68) i Jarosław Rajsowski (75) dla Złotowa.

Grupa południowa

Tur Turek - Victoria Września 0:1 (0:1)

Bramka: Maciej Maryniak (10).
Prawie 2 tys. widzów oglądało mecz na szczycie w grupie południowej. Poziom spotkania jednak nie zachwycił. Jedyny gol padł w zamieszaniu podbramkowym, a zdobył go Maciej Maryniak. Obie drużyny miały jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku, ale grały nieskutecznie.

Rawia - Dąbroczanka Pępowo 3:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Rzepka (46), Robert Leciejewski (60), Piotr Staniszewski (85-głową) dla Rawii oraz Sebastian Mocek (86) dla Dąbroczanki.
Beniaminek gra coraz lepiej, ale w Rawiczu nie zdobył punktów. Prowadzenie dla Rawii uzyskał zaraz po przerwie strzałem z 16 m. Mariusz Rzepka. Potem gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Honorowa bramka dla Dąbroczanki padła na trzy minut przed końcem.

Górnik Kłodawa - Zryw Dąbie 3:0 (0:0)

Bramki: Tomasz Kowalski (67-głową), Piotr Pasiński (80), Sławomir Twardygrosz (85).
Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej gospodarze ostro zabrali się do pracy. Pierwszy gol padł po celnym uderzeniu Tomasza Kowalskiego z 10 m. Drugi po akcji Sławomira Twardygrosza i Piotra Pasińskiego. Trzeci po solowej akcji Twardygrosza.

Rolbud OSiR Pleszew - Biały Orzeł Koźmin 1:0 (0:0)

Bramka: Waldemar Krawiec (84-samobójcza)
Pierwsza połowa była słaba. W drugiej na boisku również niezbyt wiele się działo. W 84 min. Błażej Marczak wykonywał rzut wolny z około 40 metrów. Piłkę zdołał obronić bramkarz Białego Orła Marcin Haremza, ale ta odbiła się jeszcze od Waldemara Krawca i wpadła do siatki.

Piast Kobylin - Polonia Kępno 0:3 (0:1)

Bramki: Grzegorz Ratajszczak (24), Krzysztof Bednarek (59), Robert Ciurys (88).
Gospodarze nie zasłużyli na tak wysoką porażkę. Polonia wyprowadzała jednak bardzo groźne kontry, które kończyła golami. Po tej porażce sytuacja drużyny z Kobylina staje się coraz trudniejsza.

SKP Słupca - Kania Gostyń 0:1 (0:0)

Bramka: Mieczysław Musielak (60)
Jedyna bramka meczu padła w 60 min. Mieczysław Musielak otrzymał podanie od Bartosza Krajki i strzałem z około 15 m. pokonał bramkarza SKP. Krajka mogł zdobyć jeszcze jednego gola, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Jarota Jarocin - LKS Gołuchów 3:0 (2:0)

Bramki: Jacek Pacyński - (16, 69), Tomasz Pawlak (45-głową)
W 19 min. z 16 metrów celnie strzelił Jacek Pacyński. W ostatniej minucie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Tomasz Pawlak. W 69 min. Pacyński minął obrońcę oraz bramkarza i skierował piłkę do bramki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani