Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poszkodowani poszukiwani przez policję

ŻYR
Policjanci rozbili przestępczą grupę, która zajmowała się podkładaniem materiałów wybuchowych pod auta, ich kradzieżą, wymuszaniem olbrzymich haraczy oraz kradzieżami samochodów.

Policjanci rozbili przestępczą grupę, która zajmowała się podkładaniem materiałów wybuchowych pod auta, ich kradzieżą, wymuszaniem olbrzymich haraczy oraz kradzieżami samochodów.

Gang wymuszał haracze od bogatych biznesmenów na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Opierających się przedsiębiorców przestępcy przekonywali podpalając im bary i domki letniskowe.
Pierwszym członkom gangu noga powinęła się podczas kolejnej próby wyłudzenia okupu. Ofiarą miał być właściciel baru w Radogoszczy. Podłożono mu ogień pod bar. Później przestępcy telefonowali do właściciela informując, że jeśli nie zapłaci 50 tys. zł wysadzą bar w powietrze. Przestraszony mężczyzna obiecał przekazać okup. Pierwszy z bandytów wpadł, gdy tego dnia dzwonił do ofiary z budki telefonicznej w Poznaniu, 36-letni mieszkaniec Poznania miał przy sobie kartę z nazwą baru i numerem telefonu. Kilka dni później policja zatrzymała drugą osobę z gangu, 33-letniego mieszkańca Dobiegniewa. Obaj byli powiązani ze środowiskiem złodziei samochodów.
Kilka dni temu aresztowano sześciu kolejnych członków gangu mają od 25 do 40 lat. Trzech z nich to mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jeden mieszkał w Dzierżąźnie Wielkim, dwaj pozostali z Kocienia Wielkiego. Krzysztof D. z Dzierżązna był szefem całego gangu.
Przestępcy ci specjalizowali się w kradzieżach samochodów i żądania okupu za ich zwrot. Działali na prowadzącej do Świecka trasie A-2.
Podczas policyjnych działań na terenie posesji k. Poznania natrafiono na towary, który w październiku ub.r. zniknął wraz z trirem w pobliżu Brójca. Policja odzyskała bibułkę do produkcji papierosów wartą 160 tysięcy dolarów. Nie znaleziono jeszcze tira wartości 400 tysięcy dolarów.
Policja przewiduje dalsze aresztowania. Wśród osób podejrzanych są także mężczyźni w wieku przedemerytalnym. Aby poznać zasięg i rozmiary działalności gangu, policji zależy aby zgłaszały się osoby pokrzywdzone, szczególnie te, które zapłaciły haracz. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie uruchomiła dla ofiar przestępstw specjalny telefon (0-95) 7211-780.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto