Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Płytki elewacyjne w łazience i w salonie

Marcin Jaszak
Cegłę ceramiczną możemy stosować na cokołach, kominach oraz w zabudowie grilli czy altanek
Cegłę ceramiczną możemy stosować na cokołach, kominach oraz w zabudowie grilli czy altanek EkoKLINKIER
Istotną stroną każdej inwestycji budowlanej jest jej wygląd oraz harmonijne współgranie z otoczeniem. To co widzą osoby postronne, to przede wszystkim dach, okna i elewacje. Do tego dochodzi też często strefa zieleni przed domem. Wszystko musi stanowić spójny obraz zamierzeń inwestora. Idei tej sprzyja zastosowanie takiego materiału budowlanego, który dałoby się wykorzystać w różnych warunkach.

Dobrym materiałem może być tu ceramiczna cegła elewacyjna, w tym klinkier. Wielu z nas rozważając wykorzystanie takiej cegły ma na myśli wykonanie z niej elewacji. Natomiast jej zastosowanie jest o wiele szersze, a w połączeniu z tynkiem, drewnem czy szkłem daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Z uwagi na jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne warto ceramiczną cegłę elewacyjną zastosować na cokołach, kominach i w zabudowie ogrodzeń oraz murków, a także grilli, altanek czy murowanych pergoli.

- Klinkier jest też ciekawą alternatywą dla zewnętrznych parapetów z aluminium, tworzyw sztucznych czy blachy. Jeżeli zostanie dodatkowo wykorzystany do obudowy otworu okiennego, tym samym podniesie trwałość naroży, które same w sobie są najmniej wytrzymałym elementem elewacji. Dlatego lepiej jest wykorzystać w takich przypadkach klinkier niż zwykłą cegłę budowlaną. Przede wszystkim z uwagi na wyższe parametry techniczne ceramiki przekładające się na trwałość. Klinkier ma inną strukturę lica, niską nasiąkliwość, wysoką wytrzymałość i nie jest tak narażony na mechaniczne uszkodzenia. Tym samym jest jednym z najtrwalszych materiałów dekoracyjnych - tłumaczy Dariusz Mikołajewski, kierownik działu sprzedaży ZCB EkoKLINKIER z Bogdanki.

Dodatkowym ciekawym zastosowaniem klinkieru jest jego wykorzystanie w aranżacji wnętrz. Od zabudowy kominka, przez ściany działowe, aż po bardziej finezyjne elementy, jak konstrukcja półek, obudowa mebli kuchennych czy zabudowa salonu kąpielowego.

- W tym ostatnim przypadku dodatkowym atutem jest antypoślizgowa powierzchnia cegły. Jeżeli dotychczasowa konstrukcja wnętrza uniemożliwia zastosowanie pełnowymiarowych cegieł, inwestor zawsze może wykleić istniejącą ściankę płytkami elewacyjnymi. Po wyklejeniu do złudzenia przypominają cegłę, a jednocześnie są stosunkowo cienkie. Dają przez to możliwość kształtowania przestrzeni w bardzo szeroki sposób. Także podczas remontu i modernizacji - mówi Dariusz Mikołajewski.

Za zastosowaniem cegieł i płytek elewacyjnych przemawia również ekologia. Proces produkcyjny cegieł EkoKLINKIER odbywa się zgodnie z wymaganiami ochrony środowiska. Linia technologiczna obejmuje instalację odsiarczania, która skutecznie eliminuje szkodliwe substancje ze spalin.
- Dzięki temu, okolice naszego zakładu są ciągle pięknymi terenami przyrodniczymi. A warto wspomnieć, że zakład działa w otulinie Poleskiego Parku Narodowego - podkreśla Mikołajewski.


Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto