Osiem trafień

Jerzy NOWAK
Jakub Dębowski zdobył trzy gole w meczy z Kasztelanią. Fot. P. Czajkowski
W meczu na szczycie konińskiej klasy okręgowej Aluminium Konin rozgromiło wicelidera Kasztelenię Brudzew. Wynik otworzył technicznym uderzeniem Dariusz Marszałek.

W meczu na szczycie konińskiej klasy okręgowej
Aluminium Konin rozgromiło wicelidera Kasztelenię Brudzew.

Wynik otworzył technicznym uderzeniem Dariusz Marszałek. I tak można pisać o każdym następnym golu, bo techniczne zagrania i lekkie, mierzone strzały to był tego dnia znak firmowy Aluminium. W 24 min. Marszałek wyszedł do podania Jakuba Dębowskiego i pokonał Leszka Pająka. Na 3:0 z 25 metrów strzelił po ziemi Dębowski. Piłka wpadła tuż obok słupka. Na 4:0 podwyższył Kamil Krzyżanowski, który uderzył lekko z bliska i piłka wylądowała w siatce. Siedem minut później Jakub Dębowski przymierzył dokładnie, piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki.
Od 46 do 82 minuty gra straciła tempo. Tylko dwa razy było groźnie pod bramką Pająka. Raz Marszałek kapitalnie nabiegał do podania z prawej strony, uderzył głową ale piłka trafiła w poprzeczkę. Drugą okazję zmarnował Jakub Tichoń, który wyszedł znakomicie do podania, był sam przed bramkarzem ale uderzył obok niego i bramki.
Chwilę później przepięknie uderzył Kamil Krzyżanowski, który z 19 metrów z półobrotu posłał piłkę do siatki. Kolejny gol był efektem ładnej dwójkowej akcji Marszałek-Laskowicz, a ostatnią bramkę, po dograniu Damiana Markiewicza zdobył Jakub Dębowski.

Aluminium – Kasztelenia 8:0 (5:0)

Bramki: Jakub Dębowski (26, 39, 90), Dariusz Marszałek (3, 24), Kamil Krzyżanowski (32, 82), Maciej Laskowicz (84)
Aluminium: Delwo, Markiewicz, Ostrowski, Krzyżanowski, Jędras, Nowacki, Tichoń, Stryganek, Dębowski, Janiak (73 Laskowicz), Marszałek
Trener: Paweł Nowacki
Kasztelania: Pająk, Szymański, Kleśta, Wiatrowski, Gronowalski, Grabowski, Wągrowski (46 Wdowiński), Rusin, Rozmarynowski (68 Dębowski), Kuśnierz (46 Radosz), Misiak
Trener: Marian Donart