Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oscary 2018. Gdzie oglądać Oscary 2018 Transmisja? [Wyniki, kto zdobył Oscara]

Paweł Gzyl
Oscary 2018 Transmisja Online. Gdzie oglądać Oscary 2018? [Wyniki, kto zdobył Oscara]
Oscary 2018 Transmisja Online. Gdzie oglądać Oscary 2018? [Wyniki, kto zdobył Oscara] STORYFUL/TVN/x-news
Oscary 2018. W nocy z niedzieli na poniedziałek czeka nas rozdanie Oscarów. Gdzie i o której godzinie obejrzeć transmisję z rozdania Oscarów 2018? Który film zdobędzie najważniejszą nagrodę?

Oscary 2018 Transmisja online. Gdzie oglądać galę rozdania Oscarów?

Gala rozdania Oscarów odbędzie się 4 marca 2018 roku. Gdzie obejrzymy transmisję na żywo z wręczenia Oscarów? Ceremonia wręczenia Oscarów 2018 będzie transmitowana przez amerykańską stację ABC. Galę wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zobaczą w telewizji ci z widzów, którzy wykupili abonament w telewizji kablowej. W Polsce transmisję rozdania Oscarów 2018 będzie można zobaczyć o godzinie 2 w nocy z 4 na 5 marca.

Czy obejrzymy transmisję online w Internecie? Transmisja z ceremonii rozdania Oscarów 2018 online będzie dostępna za darmo na oficjalnej stronie oscar.go.com.

Oscary 2018. Który film otrzyma Oscara?

Najważniejszą kategorią w oscarowym rozdaniu jest oczywiście "Najlepszy film". W tym roku wybrano aż dziewięć produkcji.

"Czas mroku" to brytyjski obraz, którego fabuła opiera się na autentycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Jego głównym bohaterem jest premier Winston Churchill, w którego wcielił się Gary Oldman. Reżyser Joe Wright opowiada w swym dziele o losach jednostki, na barkach której spoczywa ciężar odpowiedzialności za naród.

"Dunkierkę" już oglądaliśmy. Emocjonująca historia dramatycznej ewakuacji alianckich żołnierzy z kontynentu na Wyspy Brytyjskie w czasie II wojny światowej to nowe słowo w kinie wojennym. Padło ono ze strony jednego z największych wizjonerów współczesnego kina - Christophera Nolana.

Źródło: Cover Video

Skromna historia konfliktu między dojrzewającą córką a neurotyczną matką, opowiedziana w "Lady Bird", spodobała się zarówno krytykom, jak i widzom. Reżyserski debiut Grety Gerwig ujmuje przede wszystkim bezpretensjonalnością, świeżością - i świetną rolą Saoirse Ronan. Premiera w Polsce - 2 marca.

Oscary 2018. "Tamte dni, tamte noce"

Nie mogło naturalnie w oscarowych nominacjach zabraknąć filmu o tematyce gejowskiej. Tym razem padło na "Tamte dni, tamte noce". W filmie Luki Guadagnino upalne lato we włoskiej Lombardii na początku lat 80. jest scenerią dla wakacyjnego romansu dwóch chłopaków.

Policzkiem wymierzonym politycznej poprawności jest z kolei znany już z naszych kin horror „Uciekaj!”. Historia czarnoskórego chłopaka, który przyjeżdża ze swą białą dziewczyną do jej rodziny na południe USA, jest dla Jordana Peele’a okazją do pokazania w groteskowy i przerażający sposób zakłamania amerykańskich elit politycznych.

Spotkanie Stevena Spielberga z Tomem Hanksem i Meryl Streep na planie "Czwartej władzy" nie mogło pozostać niezauważone przez akademię. Film o śledztwie dziennikarzy „The Washington Post” w sprawie „Pentagon Papers” jest pewnie ważny dla Amerykanów - stąd i nominacja.

Oscary 2018. "Kształt wody"

Do mrocznych lat 50. odwołuje się „Kształt wody” Guillermo del Toro. Meksykański reżyser łączy różne gatunki, aby opowiedzieć historię tajnych eksperymentów w rządowych laboratoriach, które mogą wymknąć się spod kontroli. Film zdobył już Złote Lwy na tegorocznym festiwalu w Wenecji.

"Nić widmo" to powrót po pięciu latach nieobecności na dużym ekranie Daniela Day-Lewisa. Brytyjski aktor wciela się w postać genialnego projektanta mody, który wikła się w skomplikowany romans. Na stołku reżysera zasiadł Paul Thomas Anderson - i to bardzo dobrze wróży temu filmowi.

Oscary 2018. Największe szanse dla "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najwięcej szans na Oscara ma jednak "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha. Nie dość, że opowiada o kobiecie, która sama musi dochodzić sprawiedliwości, to jeszcze w roli głównej pojawia się Frances McDormand, która już raz zgarnęła Oscara, za występ w pamiętnym "Fargo".

Karolina Korwin-Piotrowska typuje tegoroczne Oscary. -

"Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri" to taki film, jakby ktoś jeździł mi żyletką po duszy - powiedziała dziennikarka. - No i oczywiście "Twój Vincent" mam nadzieję, że sztuka wygra z pieniędzmi. Oni nie mają tak ogromnej akcji promocyjnej, jak pozostałe filmy. Sama nominacja jest dla nich wielkim szczęściem - dodała.

90. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 4 marca.

Niemal równie ważne jak "Najlepszy film" są kategorie aktorskie. W tym roku dzięki przyznanym nominacjom dojdzie do walki wielkich gwiazd z mało znanymi aktorami charakterystycznymi.

Oscary 2018. Najlepszy aktor pierwszoplanowy - kto wygra?

Oto bowiem nominacje dla „Najlepszych aktorów pierwszoplanowych” dostali zarówno tacy weterani, jak Gary Oldman,**Daniel Day-Lewis i Denzel Washington, jak również mało komu znani Daniel Kaluuya i Timothée Chalamet**. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w USA, statuetkę może zgarnąć czarnoskóry bohater „Uciekaj!”. Daniel Kaluuya ma wszystkie zadatki na wielkiego aktora - i Oscar nadałby jego rozpoczynającej się dopiero karierze odpowiedni rozpęd. Co ciekawe, nominacja ominęła Jamesa Franco, choć dostał on Złotego Globa za „The Disaster Artist” - a to zapewne przez to, że niedawno pojawiły się wobec niego zarzuty o molestowanie seksualne.

Oscary 2018. Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Meryl Streep czy Frances McDormand - kto wygra?

Nieco inna jest sytuacja wśród nominowanych w kategorii „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” - bo tu wielkie gwiazdy mamy tylko dwie: Meryl Streep i Frances McDormand. Większość krytyków obstawia jednak Margot Robbie, która zagrała słynną łyżwiarkę, Tanyę Harding, w filmie „Ja, Tanya”. Mniejsze szanse ma na pewno Saoirse Ronan za „Lady Bird” i Sally Hawkins za „Kształt wody”.

Oscary 2018. „Najlepszy aktor drugoplanowy” - kto wygra?

W gronie „Najlepszych aktorów drugoplanowych” znaleźli się w tym roku sami specjaliści od charakterystycznych ról: Richard Jenkins („Kształt wody”), Woody Harrelson („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”), Charlie Plummer („Wszystkie pieniądze świata”), Willem Dafoe („The Florida Project”) i Sam Rockwell („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”). Tu wybór będzie bardzo trudny - ale wszystko wskazuje, że wygra któryś z aktorów grających w filmie Martina McDonagha.

Oscary 2018. Najlepsza aktorka drugoplanowa - kto wygra?

Kiedy ogłaszano nominowane do „Najlepszych aktorek drugoplanowych”, największy aplauz zebrała Mary J. Blige. Czarnoskóra piosenkarka soulowa pojawiła się w filmie „Mudbound”, opowiadającym o losach amerykańskich farmerów po II wojnie światowej. Niewykluczone więc, że wokalistka ma już Oscara w kieszeni - a zagrozić jej mogą tylko cztery koleżanki po fachu: Allison Janney („Ja, Tanya”), Laurie Metcalf („Lady Bird”), Lesley Manville („Nić widmo”) i Octavia Spencer („Kształt wody”).

ZOBACZ KONIECZNIE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto