Ograli Sieradz

Piotr CZAJKOWSKI
Robert Hyży zdobył pierwszego gola dla tura w meczu z Warta Sieradz. Fot. P. Czajkowski
Przygotowujący się do nowego sezonu w III lidze Tur Turek pokonał w meczu kontrolnym Wartę Sieradz 4:1. Warta Sieradz tylko w pierwszych fragmentach meczu stanowiła w miarę wyrównanego rywala dla podopiecznych ...

Przygotowujący się do nowego sezonu w III lidze Tur Turek
pokonał w meczu kontrolnym Wartę Sieradz 4:1.

Warta Sieradz tylko w pierwszych fragmentach meczu stanowiła w miarę wyrównanego rywala dla podopiecznych trenera Lesława Ćmikiewicza. Turkowianie dość szybko, w 12 minucie, zdobyli gola. Po faulu na Robercie Hyżym sam poszkodowany wykonywał rzut wolny i z 17 metrów posłał piłkę do bramki Warty. dziesięć minut później Sieradz wyrównał, ale to było wszystko, na co w tym meczu zdobyli się rywale Tura. Jeszcze przed przerwą, po strzale głową Piotra Cetnarowicza, turkowanie ponownie objęli prowadzenie i zepchnęli rywali do obrony.

Po zmianie stron przewaga Tura była jeszcze bardziej widoczna.
– Praktycznie nie schodziliśmy z połowy Warty. Zdobyliśmy dwa kolejne gole i odnieśliśmy pewne zwycięstwo – powiedział Mariusz Wachowicz, kierownik Tura.
W 56. min. z lewej strony z linii pola karnego uderzył Gracjan Sobczak, a w 79. min. obrońca Warty tak niefortunnie interweniował przy dośrodkowaniu Kossi Sessou, że skierował piłkę do własnej bramki.

Tur Turek – warta Sieradz 1:4 (1:2)

Bramki dla Tura: Hyży (12.), Cetnarowicz (33.), Sobczak (56.), samobójcza (79.)
Tur: Czekaj, Gostyński, Kiczyński, Kupiński, Sobczak, Matusiak, Sałaciński, Hyży, Majewski, Żelazowki, Catnarowicz; ponadto grali: Ignaczak, Niedźwiedź, Kanclerowicz, Sessou, Pieprzyk, Grabowski, Klofik