Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szabli

GB
Zawodnicy KKSz wrócili z Krakowa z 8 medalami
Zawodnicy KKSz wrócili z Krakowa z 8 medalami Fot. KKSz Konin
Dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe - osiem medali zdobyli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szabli w Krakowie.

Dwa złote medale zdobył Kewin Chorchowski, który przeszedł przez turniej indywidualny bez porażki, pokonując w finale Jakuba Jaskota (O.S. AZS Poznań) 15/9. Swoją wyśmienitą formę potwierdził następnego dnia w turnieju drużynowym, kończąc wszystkie mecze.

Sebastian Korczakowski pomimo słabego początku w pojedynkach grupowych - 3 zwycięstwa i 3 porażki musiał spotykać się z kolegami klubowymi. Z walki na walkę rozkręcał się i zdobył ostatecznie brązowy medal.

Rewelacyjny występ zanotowali także młodsi zawodnicy: Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski i Kamil Siwek. Wszyscy są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum nr 6 w Koninie. Finał tych młodych zawodników jest ich wielkim sukcesem.

Zespół trenerski w składzie: Tomasz Piguła, Patryk Pałasz i Tadeusz Piguła podał następujące składy drużyn, które odniosły największy sukces w historii zdobywając dwa pierwsze miejsca:

KKSz KONIN I - Kewin Chorchowski, Kamil Goździk, Sebastian Korczakowski i Kamil Siwek
KKSZ KONIN II - Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski, Bartosz Strejza i Stanisław Świerk

KKSZ KONIN I rozstawiona z nr 1 po kolei pokonała Pałac Młodzieży Katowice 45/15, następnie TMS Sosnowiec 45/28 i w walce finałowej drużynę kolegów klubowych 45/33.

KKSz KONIN II rozstawiona z nr 2 w pierwszym meczu pokonała AZS AWF Poznań 45/38, następnie O.Ś. AZS Poznań 45/43. W finale ulegli kolegom klubowym.

Gabriela Drygała w eliminacji grupowej wygrała 5 walk, 1 walkę przegrała. Zawodniczka rozstawiona z numerem 2 w turnieju awansowała bezpośrednio do finałowej ósemki po drodze pokonując o "24" Martynę Dziublewską (KKSz Konin) 15/5, o "16" Urszulę Reduchę (UKS 13 Białystok) 15/7, o "8" Nadię Królikowską (TMS Sosnowiec) 15/9. W ćwierćfinale pokonała Annę Cios (TMS Sosnowiec) 15/9. W półfinale zwyciężyła koleżankę klubową Sarę Ciesielską 15/10, by w finale ulec Patrycji Pałczyńskiej (UKS Gocław 75 Warszawa) 9/15.

Sara Ciesielska również wygrała 5 walk oraz zaliczyła 1 porażkę. W pierwszej walce pokonała zawodniczkę Kolejarza 24 Katowice Patrycję Pełkę 15/4. Następnie wygrała z koleżanką klubową Sylwią Matuszak 15/12. W walce o finałową "8" przegrała z Patrycją Pałczyńską (UKS Gocław 75 Warszwa) 14/15. Pozostała jej droga walk repasażowych, gdzie pokonała 15/9 Dominikę Siekacz. W ćwierćfinale zwyciężyła koleżankę klubową Martę Geragę 15/10, by w półfinale ulec Gabrieli Drygale 10/15. Ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Trzecia medalistka Martyna Trzmielewska zaczęła walki bardzo nerwowo. Z walki na walkę jednak rozkręcała się coraz bardziej. O "24" pokonała koleżankę klubową Dominikę Siekacz 15/8, o "16" Joannę Wątor (TMS Sosnowiec) 15/9, o "8" pokonała Karolinę Kaletę (AZS AWF Warszawa) 15/12. W walce ćwierćfinałowej uporała się z Nadią Królikowską (TMS Sosnowiec)15/12. W półfinale uległa poźniejszej Mistrzyni Polski 6/15.

Bardzo dobry występ zanotowały Marta Geraga i Dominika Siekacz. Zawodniczki są lub były wychowankami Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Po turnieju indywidualnym zespół trenerski w składzie: Dariusz Nowinowski, Arkadiusz Roszak i Tomasz Tylkowski podał składy drużyn:

Drużyna KKSz KONIN I w składzie: Sara Ciesielska Gabriela Drygała, Dominika Siekacz i Martyna Trzmielewska została rozstawiona z nr 1. Zespół KKSZ KONIN II w składzie Marta Geraga, Michalina Kostrzewa, Katarzyna Lengowska i Sylwia Matuszak z nr 4.

Pierwszy zespół pokonał Kolejarz 24 Katowice 45/20, a w półfinale AZS AWF Warszawa 45/26. W finale musiał jednak uzanć wyższość TMS Sosnowiec 43/45.

Drugi zespół w pierwszym meczu uległ AZS AWF Warszawa 39/45. W walce o miejsca 5-8 pokonał natomiast Kolejarz 24 Katowice 45/38 oraz UKS 13 Białystok I 45/44.