Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolska kampania społeczna „Zapisz Dobro”

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Trwa ogólnopolska kampania społeczna „Zapisz Dobro”, której celem jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów i uwzględniania w nich fundacji i stowarzyszeń. W ramach kampanii przeprowadzono badania testamentowe, działa też strona www.zapiszdobro.pl i infolinia, przy której dyżurują prawnicy.

Trwa Ogólnopolska kampania społeczna „Zapisz Dobro”

W poniedziałek (20.03) ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna Zapisz Dobro. Organizatorzy kampanii przez cały tydzień będą tłumaczyć, jak ważne jest pisanie testamentów i pamiętanie w nich - poza członkami rodziny i przyjaciółmi - o domach dziecka, schroniskach dla zwierząt, szpitalach, fundacjach czy stowarzyszeniach.

Jak tłumaczy managerka kampanii Ewelina Szeratics testament to niezwykły dokument, w którym nie tylko możemy zadbać o najbliższych na wypadek, gdyby nas zabrakło. To również fantastyczne narzędzie, dzięki któremu możemy zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń, mieć wpływ na przyszłe pokolenia.

"Cieszy nas, że coraz więcej osób decyduje się na ten piękny gest. Z badań, które przeprowadziliśmy w zeszłym roku wynika, że aż 6 na 100 Polaków 45+, którzy napisali testament, uwzględniło w tym dokumencie fundację lub stowarzyszenie. Pragnę przy tym podkreślić, że środki przekazywane ten sposób, całościowo wykorzystywane są na pomoc potrzebującym".

O tym, jak istotnym wsparciem dla organizacji mogą być zapisy testamentowe mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

„Fundacja imienia mojego Ojca ma już ponad 19 lat. Wierzę, że będzie trwała tak długo, jak długo osoby z niepełnosprawnością będą potrzebowały wsparcia, aby żyć niezależnie. Wiem, że Fundacja PODAJ DALEJ będzie działać nawet, kiedy mnie zabraknie. Dlatego zapisałam dobro w testamencie i namawiam do tego Przyjaciół Fundacji, ludzi, którzy wspólnie z nami budują lepszy świat”.

Blisko 250 osób jest pod opieką Fundacji PODAJ DALEJ.

To zarówno dzieci, jak i dorośli z niepełnosprawnością, którzy mają zapewnioną bezpłatną rehabilitację, asystencję, zajęcia sportowe, artystyczne, warsztaty i szkolenia. Czasem to pomoc w codziennych czynnościach, a innym razem szkolenie szybowcowe, wsparcie w domu rodzinnym, a innym razem pobyt w mieszkaniach treningowych. Czasem to nauka połykania po skomplikowanym urazie, a innym razem nauka pokonywania skomplikowanych przeszkód na wózku.

Do zapisywania Dobra namawia dwanaście fundacji i stowarzyszeń z całego kraju.

Wśród nich obok Fundacji imienia doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ są: Fundacja DKMS, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Gajusz, , Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Pociecha, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja WWF Polska, Lekarze bez Granic, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Stowarzyszenie mali Bracia ubogich.

Więcej informacji o tym jak napisać testament i jak zapisać Dobro można znaleźć na stronie:https://zapiszdobro.pl/oraz na**w Fundacji PODAJ DALEJ w Koninie, przy ul. Południowej 2A, dostępne są również bezpłatne broszury.**

Ogólnopolska kampania społeczna „Zapisz Dobro”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto