Odwiert geotermalny w Koninie i Kole [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Odwiert geotermalny w Koninie i Kole Beata Pieczyńska
Odwiert geotermalny w Koninie i Kole sfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. O tym, że jest taka szansa poinformował na konferencji prasowej poseł Tomasz Nowak.

Poseł Tomasz Nowak wystąpił z zapytaniem do Ministra Ochrony Środowiska o program, który miałby umożliwić wykonanie w Koninie odwiertu zatłaczającego.

- Minister odpowiedział "tak" - informuje poseł Tomasz Nowak. - Jeśli geotermia ma być sukcesem tego rządu, to chcę tego sukcesu - dodaje.

Odwiert geotermalny w Koninie i Kole. Pieniądze na te inwestycje znajdą się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska

Z informacji przekazanych przez posła Tomasza Nowaka wynika, że program będący szansą na sfinansowanie drugiego odwiertu geotermalnego w Koninie powstać ma w ciągu dwóch miesięcy. Prezes MPEC w Koninie jeszcze w tym tygodniu skieruje pismo do NFOŚ w tej sprawie.

O pieniądze z NFOŚ może zabiegać też Koło. Koniński poseł PO poinformował, że w tej sprawie prowadził już rozmowy z burmistrzem Koła Stanisławem Maciaszkiem.

Zarówno w Koninie jak i Kole miałyby powstać elektrociepłownie. - Jest to zgodne z unijnym myśleniem - dodaje poseł, zaznaczając, że wraz z tym wzrasta szansa na pozyskanie pieniędzy na te inwestycje.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Pomorskie objęte obostrzeniami

Wideo

Dodaj ogłoszenie