Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy festiwal Kino dzieci już za miesiąc. Prezentujemy program

JM
50 pięknych filmów. 15 miast w Polsce. 10 dni pokazów, zabaw, warsztatów i rozmów. Kino Dzieci, czyli największe w Polsce filmowe święto dla dzieciaków startuje 27 września. Kino Dzieci to pierwszy festiwal dla najmłodszych przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a jednocześnie kolejny krok stowarzyszenia na drodze kształtowania mądrych, wrażliwych odbiorców.

Kino Dzieci to najlepsze produkcje nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów, w większości niepokazywane dotąd w Polsce. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 5-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Okazja do wspólnego przeżywania kina, zabaw i rozmów inspirowanych filmowymi opowieściami. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a pokazy odbywać będą się od 27 września do 5 października w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Tczewie, Toruniu oraz Wągrowcu.

Program Kina Dzieci tworzy 50 tytułów: animacji, filmów aktorskich, krótkich i długich metraży. Podzielone zostały na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. Oddzielny blok to prezentacja kina norweskiego, wzorcowego przykładu, jak kręcić mądre i atrakcyjne opowieści dla najmłodszych.

Wśród festiwalowych hitów są ekranizacje bestsellerowych norweskich książek Tora Åge Bringsværda i Anne G. Holt „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” oraz „Kacper i Emma – ferie zimowe”. Reżyser Arne Lindtner Næss (jeden z gości Kina Dzieci) z wyczuciem połączył animację z filmem aktorskim oraz piosenkami. Powstały pełne ciepła i pozytywnej energii produkcje dla dzieci od 5 lat. Ich bohaterowie wspólnie stawiają czoła takim wyzwaniom, jak pierwszy dzień w przedszkolu czy wyjazd na ferie bez rodziców. Każdy z filmów przyciągnął w Norwegii 300 tys. widownię. Holenderską kinematografię reprezentować będzie „Niesforny Bram”, uznany w Holandii za film 2012 roku. Filmy można oglądać kierując się tematyką lub smakując po trochu każdą z festiwalowych sekcji.

W wyborze pomogą opisy, które znaleźć można na festiwalowej stronie www.kinodzieci.pl. Przy każdym filmie umieszczono precyzyjną informację, dla jakiego wieku jest przeznaczony (5+, 6+, 7+, 9+. 10+). Festiwal Kino dzieci to więcej niż pokazy filmowe. Równie ważne, co oglądanie jest dzielenie się emocjami, zabawa, dyskusja. Po seansach zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci, a także warsztaty dla rodziców.

Festiwal to dwa konkursy – swoje nagrody przyznają jury dziennikarzy oraz pisarzy. W skład pierwszego wejdą: Alina Gutek, Zuzanna Ziomecka oraz Paweł T. Felis. Pisarzy reprezentować będą: Joanna Olech, Agata Królak oraz Rafał Kosik. Najlepszy film festiwalu wybierze także publiczność. Festiwalowi towarzyszy konferencja w Warszawie oraz cykl paneli w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu pod wspólnym hasłem „Kręcimy kulturą dla dzieci”. To próba diagnozy stanu kultury dziecięcej w Polsce, a w szczególności okazja do przyjrzenia się ofercie filmowej dla najmłodszych.

Wstęp na konferencję oraz panele jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.kinodzieci.pl.
Pokazy festiwalowe są biletowane. Cena: od 5 do 12 zł w zależności od kina.
Pełny program festiwalu Kino Dzieci oraz lista kin są już na stronie www.kinodzieci.pl.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto