Najlepsze roboty do gruntownego odkurzania

Materiał informacyjny iRobot
Udostępnij:
Posiadając tradycyjny odkurzacz rzadziej jesteśmy w stanie przeprowadzić gruntowne sprzątanie, gdyż musimy zająć się tym samodzielnie, co zajmuje dużo czas. Możliwe jest jednak odejście od tego obowiązku. W jaki sposób? Przy pomocy robotów sprzątających iRobot, które wyręczą nas w sprzątaniu mieszkania i dotrą nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Roboty sprzątające iRobot to najlepszy wybór do gruntownego odkurzania

Nowoczesne roboty odkurzające Roomba są wyposażone w szereg udogodnień umożliwiających efektywne sprzątanie. Budowa robotów jest tego doskonałym dowodem. Produkty iRobot są wyposażone w głowicę czyszczącą dostosowującą się do podłoża oraz dwie gumowe szczotki do wszystkich powierzchni. To części 3-stopniowego systemu sprzątania. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie opatentowane przez iRobot – lidera innowacji na rynku robotyki domowej.

Poza dwiema gumowymi szczotkami robot wyposażony jest również w szczotkę boczną do sprzątania przy krawędziach, która zbiera brud nawet z trudno dostępnych miejsc – przy listwach przypodłogowych i rogach. Jej wirujący ruch kieruje zanieczyszczenia prosto na ścieżkę zasysania zanieczyszczeń przez robota. Tam z kolei dwie obracające się w przeciwległych kierunkach szczotki unoszą brud, a siła ssania umieszcza je w szczelnym zbiorniku robota. Zastosowanie dwóch, a nie jednej szczotki umożliwia najdokładniejsze zebranie wszystkich zabrudzeń. Roomba doskonale radzi sobie nawet na trudnych do uprzątnięcia powierzchniach, takich jak dywany i wykładziny. Warto podkreślić, że moc ssania jest mierzona w watach, a nie paskalach, które są jednostką siły. To właśnie w watach podajemy możliwości silnika przekładające się na efekty. Roboty Roomba z „plusem” w nazwie, takie jak Roomba i7+ wyposażone są w stację Clean Base, która samodzielnie opróżnia pojemnik na brud do niesamowicie szczelnego worka AllergenLock. Jest to worek złożony z 4 warstw materiału zatrzymującego alergeny, który mieści aż 30 pojemników na brud.

3-stopniowy system sprzątania pozwala na dokładne sprzątanie nawet trudno dostępnych zakamarków oraz trudnych do uprzątnięcia powierzchni. Ponadto system dwóch szczotek w głowicy czyszczącej jest niesamowicie skuteczny – nawet w sytuacji, gdy robot napotka przeszkodę, taką jak np. kable, czujniki zdiagnozują takie zdarzenie. Szczotki zaczną obracać się w przeciwnych kierunkach, co pozwoli robotowi na uwolnienie się i kontynuację sprzątania.

Przyszłość jest dziś: najnowocześniejsze rozwiązania iRobot

Roboty iRobot są niezwykle skuteczne w kwestii gruntownego odkurzania. Zapewnia to nie tylko ich budowa oparta na dwóch szczotkach głównych do wszystkich powierzchni, ale również szereg inteligentnych funkcji. Najnowsze modele robotów sprzątających doskonale radzą sobie z samodzielnym poruszaniem się dzięki funkcji pamięci przestrzeni. Nawigacja iAdapt 3.0. pozwala robotowi na korzystanie z map Imprint z pamięcią obsługującą nawet 10 planów pięter. Dzięki niej możliwe jest też wysyłanie robota do wskazanego pomieszczenia. Roboty sprzątające iRobot dzięki technologii Imprint Link, komunikują się również z robotami mopującymi Braava jet m6, co optymalizuje proces sprzątania. Bezpośrednio po odkurzaniu rozpoczyna się proces mopowania wskazanej powierzchni. Co więcej, robotami iRobot można sterować za pomocą komend głosowych w urządzeniach Google Assistant i Amazon Alexa.

Jednym z najważniejszych udogodnień jest aplikacja iRobot HOME dostępna na telefony z systemem Android i iOS. W aplikacji można m.in. zaprogramować czas sprzątania, sprawdzić stan robota czy też dokonać automatyzacji na podstawie apletów IFTTT, aby np. robot wstrzymywał swoją pracę, gdy przychodzi na nasz telefon połączenie głosowe. W aplikacji dostępne są też rekomendacje sezonowe oraz spersonalizowane sugestie dotyczące sprzątania.

30 lat doświadczenia firmy

iRobot to firma, która jest pionierem i wizjonerem w zakresie tworzenia sprawnej robotyki domowej. Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku z pomysłu studentów amerykańskiej uczelni MIT. Przez pierwsze lata działalności tworzyli roboty dla służb mundurowych i w ten sposób zdobyli ogrom doświadczenia w zakresie robotyki, które na początku trzeciego tysiąclecia postanowili spożytkować na zupełnie nowym polu. Jak, w 2002 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy robot odkurzający Roomba. Okazał się doskonałym rozwiązaniem i od tego czasu jest stale udoskonalany!

Materiał oryginalny: Najlepsze roboty do gruntownego odkurzania - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie