Na korcie

Piotr Czajkowski
Finaliści kategorii do 35 lat (od prawej) Krystian Varella i Mikołaj Tarczyński z gospodarzem imprezy Zbigniewem Tomiakiem. archiwum
Tylko jeden reprezentant gospodarzy, Krzysztof Koszal, wywalczył miejsce na podium Otwartych Mistrzostw Konina w Tenisie Ziemnym rozegranych na kortach Lokatora.

Konińskie mistrzostwa były jedną z eliminacji IV Mistrzostw Wielkopolski Amatorów w Tenisie Ziemnym ,,Dunlop Cup'' 2004

– W imprezie wzięło udział 50 tenisistów z całej Wielkopolski. Obsada była bardzo mocna, o czym świadczą dalsze miejsca czołowych zawodników z Konina. Na podium stanął tylko Krzysztof Koszal, który wywalczył trzecie miejsce w kategorii powyżej 45 lat – powiedział Zbigniew Tomiak z Ogniska TKKF Lokator, gospodarz imprezy.
W rywalizacji pań do 35 lat wygrała Aneta Szeming (Witkowo), przed Marią Judek (Poznań) i Lidią Pruszkowską (Mosina), a powyżej 35 lat Maria Durska (Pobiedziska), przed Jolantą Jaś (Leszno) i Katarzyną Żurawiecką-Jurgą (Jeżykowo).

W kategorii mężczyzn do 35 lat pierwszy był Krystian Varella (Francja), drugi Mikołaj Tarczyński (Poznań), a trzeci Fryderyk Varella (Francja). W klasyfikacji generalnej Dunlop Cup szóste miejsce zajmuje Krzysztof Kozłowski z Konina. W grupie 35-45 lat zwyciężył Jarosław Szydłowski (Kościan) przed Jarosławem Kozłowskim (Czarnków) i Jackiem Pijańskim (Czarnków). czwarta lokata przypadła Zbigniewowi Iciaszkowi (Konin). Leszek Pawlaczyk z Konina plasuje się na szóstej pozycji w klasyfikacji mistrzostw Wielkopolski. W najstarszej grupie powyżej 45 lat w pojedynku finałowymi Andrzej Bednarz (Chodzież) pokonał Macieja Wydrę-Nawrockiego (Gniezno) a Krzysztof Koszal (Konin) stanął na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji generalnej szósty jest Andrzej Kozłowski, a jedenasty Krzysztof Koszal.