„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!

Materiał informacyjny CH Ferio Konin
Udostępnij:
CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” kolejny raz połączyły siły i przygotowały wyjątkową, bo już 14. edycję wydarzenia „Moda dla Każdego”. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, projekt nabrał nowego wymiaru, a w jego organizację zaangażowały się m.in. miasto Konin i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

„Moda dla każdego”, to wydarzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie kalendarium jesienne Fundacji „Otwarcie” i Ferio Konin. Zeszłoroczna sytuacja pandemiczna zainspirowała organizatorów do wyjścia poza tradycyjne ramy pokazu mody w Ferio Konin. W tym roku, przy wsparciu miasta Konina, udało się zrealizować wyjątkowy pomysł. Podopieczni Fundacji wcielili się w role dawnych mieszczan, odgrywając scenki w historycznych miejscach na mapie miasta: w Synagodze, na ulicy Śliskiej, czy np. na balkonie w Ratuszu. Zdjęcia realizowano nie tylko w przestrzeniach miejskich, ale także w udostępnionej przez właścicieli restauracji „Rogatka”, miejscu, które po blisko stu latach wróciło na konińską starówkę, stając się jej niekwestionowaną ozdobą.

- Wsparcie Ferio Konin, miasta Konina i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, to dla nas, organizatorów wydarzenia, pomoc nieoceniona. Cieszymy się, że „Moda dla Każdego”, której główną ideą jest integracja społeczna, co roku ma coraz więcej fanów i partnerów wspierających projekt. To wsparcie jest niezwykle istotne dla naszych modelek i modeli – mówi – Dariusz Loch, prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”.

Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia po raz kolejny przełamali swoje bariery, a przy okazji świetnie się bawili prezentując modę dawnych mieszkańców Konina.

- Efekty pracy wszystkich zaangażowanych w projekt zostały uwiecznione na filmie, który już niebawem będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych, a dla klientów Ferio Konin przygotowaliśmy wernisaż zdjęć zza kulis całego przedsięwzięcia. Co roku z przyjemnością wspieramy inicjatywę Fundacji „Otwarcie”. W tym roku, także przystąpiliśmy do prac z pełnym zaangażowaniem - mówi Henryk Grabowski z Multi, dyrektor Ferio Konin.

O odpowiednią charakteryzację modelek i modeli zadbały studentki kosmetologii z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, a stylizacją fryzur zajęli się konińscy fryzjerzy: Radosław Wysocki i Salon Broadway.

- To pierwsza edycja, w którą zaangażowała się nasza uczelnia, ale na pewno nie ostatnia. Studentki z ogromnym entuzjazmem podeszły do pracy z wyjątkowymi modelkami. Mamy nadzieję, że makijaże, które zrobiły, sprawiły im dużo radości i były świetnym uzupełnieniem tak niezwykłego projektu – mówi Iwona Nolbert, wykładowczyni z Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Efekty 14. już realizacji projektu „Moda dla Każdego” można zobaczyć na filmie, dostępnym m.in. na profilach centrum handlowego i fundacji na Facebooku i na kanale YouTube. Wszystkich mieszkańców Konina i okolic zapraszamy również odwiedzenia wystawy fotograficznej zorganizowanej w Ferio Konin. Wystawa zlokalizowana jest w pobliżu sklepu h&m.

Projekt „Moda dla każdego”! Edycja 14” jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Konina.

O Multi

Multi Poland jest częścią Multi Corporation, czołowej paneuropejskiej firmy strategicznego zarządzania nieruchomościowymi aktywami handlowymi. Zarządza ona ponad 80 nieruchomościami handlowymi w Europie i Turcji, w tym 6 w Polsce. Przyjmują one ponad 400 milionów klientów rocznie, którzy wydają tu, szacunkowo, 4 miliardy euro w ponad 6 000 sklepów, restauracji i lokali rozrywkowych. Klientami Multi są zarówno globalni inwestorzy nieruchomościowi, jak i regionalni deweloperzy i właściciele. Multi oferuje pełne spektrum usług zarządczych, w tym: asset management, zarządzanie operacyjne, przebudowę i remonty, komercjalizację, obsługę prawną oraz zarządzanie zgodnością z przepisami. Dzięki swojej szczegółowej znajomości sieci handlowych i innych najemców, inwestorów, konsumentów oraz rynków lokalnych Multi chroni i podnosi wartość aktywów w każdej fazie procesu zarządzania. Szeroka wiedza firmy z zakresu finansów, handlu i techniczna pozwoliła jej w ostatnich kilku latach wyprzedzić branżę w kategoriach najmu, przychodu z czynszów i nowoczesnego marketingu centrów handlowych. Od założenia w 1982 r. firma brała udział w ponad 200 projektach deweloperskich obejmujących łącznie ponad 5 mln mkw. GLA o wartości prawie 13 mld euro oraz zdobyła za nie ponad 200 nagród branżowych. Multi działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w: Belgii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Turcji, Łotwie oraz na Ukrainie i Węgrzech. W polskim portfolio Multi znajdują się nieruchomości komercyjne zlokalizowane we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Koninie, Bielsku-Białej, Katowicach i Szczecinie.

FERIO KONIN

CH Ferio, Konin (www.feriokonin.pl): zostało otwarte w 2008 roku, a następnie rozbudowane w latach 2013/2014 i jest obecnie największym i najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w rejonie Konina. Na powierzchni ponad 35 000 m2 znajduje się galeria handlowa, w której skład wchodzi ponad 60 sklepów, między innymi takich marek jak: Intermarché, H&M, Reserved, New Yorker, Douglas, Empik, Mohito, Cropp, i House. Na terenie centrum handlowego znajdują się: wolnostojący market budowlany Castorama, Media Markt, Jysk oraz restauracja McDonald’s. Ferio Konin posiada dogodną lokalizację. Usytuowane jest na głównej aorcie trasy komunikacyjnej, która zapewnia klientom dogodny i szybki dostęp do centrum handlowego – to zaledwie 5 minut drogi samochodem. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji ponad 1000 darmowych miejsc parkingowych.
Ferio Konin to nie tylko miejsce zakupów, ale także miejsce spotkań i spędzania czasu wolnego dla lokalnej społeczności. Centrum handlowe regularnie angażuje się w działania na rzecz mieszkańców Konina i okolic, a także uczestniczy w wielu inicjatywach prospołecznych.

Biuro Prasowe Ferio Konin
Katarzyna Muzykiewicz
[email protected]
+48 63 241 62 99

Biuro Prasowe Multi Poland
Adam Bajer
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie