MKS PWSZ Kon-Bet Konin - AZS Rzeszów 77:74

Jerzy Nowak
Zwycięstwo nad liderem było wspaniałym świątecznym prezentem dla kibiców koszykówki Fot. Jerzy Nowak
To już staje się specjalnością zespołu MKS PWSZ Kon-Bet Konin. Nawet kiedy zespół Tomasza Grabianowskiego prowadzi z bezpieczną przewagą, to przychodzi emocjonująca końcówka w IV kwarcie i tak było w meczu z liderem.

MKS zaczął wspaniale i rozbił wręcz rywalki w I kwarcie. Zespół trenera Grabianowskiego praktycznie wyłączył z gry groźną pierwszą linię AZS Olgę Baran, Katarzynę Furdak, Agatę Rafałowicz i Magdalenę Bibrzycką, a te zawodniczki grały w ekstraklasie. W 7 min. agresywna i mądra gra MKS dała mu prowadzenie 17:9, a na minutę przed syreną było 23:13.

Nieco słabiej, ale wciąż dobrze było w II kwarcie. W 2 min. MKS prowadził 32:17, ale AZS odpowiedział agresywną grą na całym boisku i bezlitośnie wykorzystywał straty MKS. Mimo przegranej jednym punktem MKS wygrał I połowę 45:32.

Trzecia kwarta zaczęła się źle i AZS prowadził 4:0 i w 7 min. było 53:44. Pod koniec trafia Bibrzycka i Katarzyna Motyl. Kwarta przegrana, ale nadal prowadzi MKS 59:53.

Czwartą zaczyna rzut Katarzyny Motyl i jest 61:53. Potem kapitalną skutecznością popisują się Bibrzycka i Rafałowicz oraz Katarzyna Furdak i w 4 min. jest już tylko 63:60. Znowu dwa razy trafia Furdak i po raz pierwszy AZS wychodzi na prowadzenie 66:65. I w tak szalenie ważnym momencie Marta Libertowska dwa razy pudłuje z rzutów wolnych, ale na szczęście trafia Motyl i MKS odzyskuje prowadzenie jednym punktem. Potem zbiórką popisuje się Iwona Płóciennik, a Anita Szemraj rzuca na 69:66. Wreszcie Milena Krzyżaniak trafia z wolnego, znowu zbiera Płóciennik i ponownie pewnie trafia Anita Szemraj i jest 72:68.

Do końca zostaje 45 sekund i punkty zespoły zdobywają z wolnych. Trafiają: Bibrzycka, Krzyżaniak, Płóciennik dwa razy i Krzyżaniak. Osiem sekund przed końcem wynik ustala z rzutu wolnego Katarzyna Motyl i trybuny skandują "Dziękujemy, dziękujemy!".

- Spotkały się dwa najlepsze zespoły ligi i dały świąteczny koncert gry. Siła ognia AZS o MKS jest olbrzymia pod względem motorycznym i doświadczenia. Było to najlepsze widowisko w tej hali. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping jaki nam tu dziś zgotowali i dedykujemy im te punkty pod świąteczną choinkę - powiedział uradowany Tomasz Grabianowski, trener MKS.

MKS - AZS 77:74

Kwarty: 29:15, 16:17, 14:21, 18:21
MKS PWSZ Kon- Bet: Katarzyna Motyl 19, Iwona Płóciennik 11, Milena Krzyżaniak 11, Anita Szemraj 10, Angelika Kuras 7, Aleksandra Kaja 6, Marta Libertowska 5, Anna Gurzęda 5, Magdalena Lewandowska 3.

**Chcesz skontaktować się z autorem informacji?