Mistrzostwa Konina w Pływaniu [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Mistrzostwa Konina w pływaniu
Mistrzostwa Konina w pływaniu Iskra Konin
Mistrzostwa Konina w Pływaniu. 115 medali dla konińskich pływaków - tyle zdobyła Konińska Iskra. Brawa dla naszych pływaków. W zawodach wzięło udział 10 klubów z Kalisza, Koła, Gniezna, Ostrzeszowa, Mogilna ,Wrocławia i Śremu.

Mistrzostwa Konina w Pływaniu. 115 medali dla konińskich pływaków

Iskra stanęła na podium na miejscu pierwszym. Zdobyła 56 złotych, 31 srebrnych i 28 brązowych medali. Na drugim miejscu znalazła się Dziewiątka Kalisz - 67 medali a na trzecim miejscu M.K.P Kontra Gniezno - 29 medali.

Mistrzostwa Konina w pływaniu rozegrane były z podziałem na amatorów oraz zawodników klubowych.

W kategorii amatorów udział wzięli tylko zawodnicy z Konina zdobywając 30 medali. Po wyścigach indywidualnych rozegrany został wyścig australijski, szczególnie wzbudzający emocje wśród zawodników, sędziów i kibiców,
Grupowo konińscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze, zajmując w wyścigu sztafet pierwsze i drugie miejsce . Mistrzostwa Konina w Pływaniu rozegrane były przy współpracy miasta oraz MOSIR Konin .

Prócz medali i dyplomów najlepszym zawodnikom wręczono nagrody rzeczowe takie jak torby , ręczniki oraz kosmetyczki firmy Arena. Startowi w Mistrzostwach przyglądali się goście ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum nr 6; Dyrektor Ludmiła Woźniak, Wicedyrektor Grażyna Zielińska, Wychowawczyni klasy pływackiej Elżbieta Nowak . Przybył też Wiesław Szukalski, właściciel firmy Konpol sponsor okazjonalnych medali.