Misja Grecja 2021. Wielkopolscy strażacy po pierwszym dniu walki z żywiołem. Modułem Poznań dowodzi wolsztyński strażak! [NOWE ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Wielkopolscy strażacy są po pierwszym dniu ciężkiej walki z pożarami na greckiej wyspie Evia. Biuro Prasowe Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej pokazało w środowy wieczór zdjęcia z placu walki z żywiołem. Nasi strażacy pracują w pocie czoła.

Jak udało nam się dowiedzieć nasz strażak, a więc zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wolsztynie, a zarazem strażak pełniący zadania oficera prasowego, a więc aspirant Waldemar Wielgosz został wyznaczony dowódcą Modułu Poznań podczas misji na wyspie Evia. To spore wyróżnienie - jednak nieprzypadkowe.
Sam zainteresowany potwierdził nam tą informację.

Dodajmy, że w środę strażacy z Polski podzieleni na dwa moduły - Poznań i Wrocław - działali w dwóch różnych miejscach wysypy Evia. Działania są bardzo trudne.

Misja Grecja 2021. Wielkopolscy strażacy po pierwszym dniu w...

- Polscy funkcjonariusze Państwowa Straż Pożarna od dziś prowadzą działania gaśnicze na greckiej wyspie Evia (Eubea) Grecja od kilku dni zmaga się z ogromnymi pożarami. Walka z żywiołem trwa tam już ósmą dobę - poinformowało na Facebooku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W czwartek kolejny dzień zmagań z żywiołem. Misja polskich strażaków ma wstępnie potrwać do 23 sierpnia.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie