Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Michał Rudaś poprowadzi muzyczne warsztaty dla chóru Viribus Unitis

GB
Michał Rudaś poprowadzi muzyczne warsztaty z turkowskim chórem
Michał Rudaś poprowadzi muzyczne warsztaty z turkowskim chórem Fot. Materiały organizatora
4-5 marca 2012 roku Michał Rudaś, wokalista znany z programów „Szansa na sukces”, „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami” oraz musicali „Kwiaty we włosach”, „Notre Dame l'historie” poprowadzi warsztaty muzyczne dla członków chóru Viribus Unitis z Turku.

W programie zajęć znajdzie się m.in. nauka klasycznego śpiewu indyjskiego – hindustani (którego lekcje w Indiach Michał pobierał od mistrza tego gatunku Anupa Misry), a także słuchanie muzyki indyjskich artystów, oglądanie fragmentów filmów oraz opowieści artysty z jego podróży.

Na warsztatach organizatorzy przewidzieli też kilka miejsc "otwartych", dla osób spoza chóru. Chętni proszeni są o kontakt (tel.: 601-192-502, e-mail: [email protected]). Koszt uczestnictwa w warsztatach: 100 zł /osoba (2 dni).

Zwieńczeniem warsztatów oraz wspólnej pracy artystów będzie koncert, który odbędzie się 9 marca (piątek) o godz. 17:00 w Domu Strażaka w Turku (ul. 3-go Maja 8). Bilety w cenie 30 zł (tel.: 501-24-18-72, e-mail: [email protected]).

Michał Rudaś to polski chórzysta i piosenkarz muzyki pop, raga, etno, soul, znany z programów „Szansa na sukces” (z Piotrem Szczepanikiem – I miejsce), „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami” oraz musicali „Kwiaty we włosach”, „Notre Dame l'historie”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Jest absolwentem wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 2009 roku Michał zdobył Nagrodę Jury w koncercie Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. Można go również usłyszeć w wielu produkcjach dubbingowych (m.in. „Księżniczka na ziarnku grochu, „Mój brat niedźwiedź 2”, „Tarzan 2”, „High School Musical Argentina”). Trzy lata temu Michał Rudaś wydał pierwszą solową płytę „Shuruvath”, w wielkim stopniu inspirowaną muzyką i kulturą indyjską – i taki też będzie motyw przewodni warsztatów.

Chór Viribus Unitis (co oznacza „Wspólnymi siłami”) powstał w 2001 roku w Turku, z inicjatywy dyrygentki Joanny Gogulskiej. Członkami chóru są głównie licealiści i gimnazjaliści, ale również dorośli pasjonaci śpiewu.

Chór Viribus Unitis od zawsze prezentował ciekawy repertuar. Sięgał po utwory takich artystów jak Kult czy Katarzyna Nosowska. Obecnie występuje przedstawiając wyjątkowe interpretacje utworów Republiki. Wartością dodaną tego świeżego repertuaru jest fakt, że chórzyści łamią barierę dźwięku i docierają z przekazem warstwy tekstowej do osób niesłyszących. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją projektu „Śpiewające dłonie”, który zakłada zaaranżowanie utworów na chór, przy jednoczesnym tłumaczeniu tekstów piosenek na język migowy dla widza niesłyszącego.

Chór realizuje projekt od 2007 roku i do tej pory zaprosił do udziału w nim tak znamienitych artystów jak Maria Sadowska, Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk czy Wojciech Waglewski.

Śpiewające dłonie chórzystów dowodzą, że muzykę można zanieść tam, gdzie ucho ludzkie nie jest potrzebne.

Patronat nad imprezą objął portal Turek.Naszemiasto.pl.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na turek.naszemiasto.pl Nasze Miasto