Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Licheń. 24. zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

RED
Zjazd pomocników mariańskich w Licheniu
Zjazd pomocników mariańskich w Licheniu Sanktuarium w Licheniu
Po raz 24. w Licheniu odbył się zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tegoroczny temat spotkania „W szkole Niepokalanego Poczęcia” związany jest z kolejnym rokiem Jubileuszu 350-lecia Zgromadzenia Księży Marianów.

Zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w Licheniu

Spotkanie rozpoczęła Droga Krzyżowa odprawiona w piątkowe popołudnie w bazylice licheńskiej. W ciągu trzech dni zjazdu 130 uczestników z całej Polski brało udział nie tylko w Mszach Świętych i nabożeństwach. Podczas sobotniej konferencji „W szkole Niepokalanego Poczęcia” ks. Pawła Naumowicza MIC, kustosza Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii, uczestnicy mogli wysłuchać jego prelekcji. Ks. Naumowicz opierając się m. in. na „Mistycznej świątyni Boga” założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, św. o. Stanisława Papczyńskiego, opowiadał o tym, jak zrozumieć Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny i jak można żyć nim na co dzień. Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić sanktuarium w przewodnikiem.

W godzinach popołudniowych odbyło się tradycyjne spotkanie z misjonarzem. W tym roku, oprócz materiałów nagranych przez mariańskich misjonarzy, o misjach opowiadał kleryk Borel, pochodzący z Kamerunu.

Pomocnicy Mariańscy to istniejące od 27 lat stowarzyszenie złożone z osób, które chcą żyć duchowością mariańską i wspierać Zgromadzenie Księży Marianów. Starają się formować i zgłębiać tajemnicę Niepokalanego Poczęcia. Oprócz wymiany dóbr duchowych, Pomocnicy Mariańscy wspierają także mariańskie misje i misjonarzy:

Skupiamy się teraz na najbliższym celu – pomocy oratorium Dobrego Pasterza w Karagandzie w Kazachstanie. Nasza parafia tam zbudowana jest, mówiąc obrazowo, na wysypisku śmieci. Dzielnica – Fiodorowka jest bardzo uboga. Są tam rozbite rodziny, z problemem alkoholowym. W oratorium dzieci mają jedyne miejsce, gdzie mogą doświadczać domu, jest tam jedyny plac zabaw w okolicy. Oratorium jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla katolików, muzułmanów jak i prawosławnych. Dzieci otrzymują tam nie tylko dom, ale też i wiarę. Wspieramy także naszych braci w Afryce

– opowiadał ks. Łukasz Wiśniewski MIC, wymieniając Akademię Dziecięcą w Kibeho, odbudowę domów po powodzi w północnej Rwandzie czy budowę studni w kameruńskim Atoku.

Wszystko dzięki naszym darczyńcom, dzięki naszym Pomocnikom Mariańskim, którzy nie szczędzą i życzliwości, i modlitwy, i ofiar, aby wspierać wszystkie dzieła, które marianie prowadzą

- dodał kapłan.

W tegorocznym zjeździe wzięli udział Pomocnicy Mariańscy z Warszawy, Jarocina, Leszna, Poznania, Łomży, Białegostoku, Fromborka, Elbląga, Muszyny, Katowic, Krakowa i Bytomia. W całej Polsce Stowarzyszenie zrzesza ponad 30 tysięcy aktywnych członków, którzy 4 razy w roku otrzymują materiały formacyjne poruszające różnorodne problemy i pomagające wzrastać w duchowości. Z kolei 8 razy do roku Pomocnicy są zapraszani do wspólnych modlitw w różnych intencjach, zarówno tych aktualnych, jak i związanych z charyzmatem mariańskiego zgromadzenia.

Zjazd zakończyła modlitwa różańcowa w miejscu objawień Matki Bożej w lesie grąblińskim i Msza Święta, podczas której uczestnicy mieli możliwość przyjęcia niebieskiego szkaplerza.

Zjazd pomocników mariańskich w Licheniu

Licheń. 24. zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i Br...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto