Kręglarstwo. Turniej Miast w Gostyniu. Troje pleszewian na podium

Damian Cieślak
Marcin Walczak
12-osobowa reprezentacja Pleszewa wzięła udział w Turnieju Miast w Gostyniu. Troje naszych zawodników stanęło na podium.

Turniej Miast w Gostyniu. Troje pleszewian na podium

W gronie pań pleszewianki na dwóch pierwszych miejscach! Najlepsza okazała się Anna Szymoniak, która strąciła 372 kręgle. Tylko 3 punkty mniej uzyskała Aleksandra Kowalska. Podium uzupełniła Joanna Kurpisz z Leszna (361). Na 7. miejscu zawody ukończyła Iwona Jezierska (348), a na 19. Izabela Rucińska (317). Sklasyfikowano 25 zawodniczek.

W rywalizacji panów wzięło udział aż 82 zawodników. Wygrał Jan Prałat Leszna (388), tylko punkt mniej uzbierał Przemysław Spychaj z Pleszewa, a na 3. pozycji uplasował się Radosław Cwojdziński z Tarnowa Podgórnego. W pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce także dla kolejnych naszych reprezentantów: Szymona Wasilewskiego (380), Janusza Jezierskiego (380) i Dariusza Staszaka (375), którzy skończyli turniej odpowiednio na 7., 8. i 10. lokacie.

Sebastian Łapacz był 18., Robert Kuźdub 26., Marcin Walczak 40., a Jarosław Kłakulak 67.

Reprezentacja Pleszewa wygrała w Gostyniu klasyfikację zespołową przed Lesznem i gospodarzami.

Turniej Miast

To były trzecie zawody cyklu w sezonie 2021/22. Kolejne zmagania w lutym w Lesznie. Następnie zawodnicy będą rywalizować w Tucholi i Poznaniu, a finał zmagań zaplanowano w ostatnich dniach kwietnia w Sierakowie. Na najlepszych zawodników czekają dyplomy, puchary oraz nagrody finansowe.

Każdy turniej składa się z jednego startu na 60 rzutów. Organizatorem Turnieju Miast jest Polski Związek Kręglarski - Sekcja Kręglarstwa Klasycznego, we współpracy z organizatorami turniejów wchodzących w skład cyklu.