KOSZYKÓWKA - Trzydziestka AZS-u

JN
Beata Wierzbicka, nowa zawodniczka MKS zdobyła w tym meczu 13 punktów - FOT. JERZY NOWAK
W kontrolnym meczu AZS INEA Poznań pokonał w Koninie MKS PWSZ KON-BET różnicą 30 punktów. O końcowym wyniku zdecydowało pierwszyć sześć minut, kiedy poznanianki prowadziły aż 19:0.

Piąty zespół ekstraklasy pokazał w Koninie dobrą, bardzo skuteczną koszykówkę i wygrał zasłużenie, choć grał bez pięciu najlepszych zawodniczek. W 7 min. meczu, po trójce Gumy, czyli Beaty Wierzbickiej było 7:22. W drugiej kwarcie za trzy trafiła też Kamila Zientek i w 16 min. MKS przegrywał 23:34. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:46. W tym meczu ważne było i to, że koninianki potrafiły wypracować sobie sporo sytuacji podkoszowych i gdyby miały lepiej ustawione celowniki, byłoby bez wątpienia ciekawiej.

MKS - AZS 56:86
Kwarty:MKS PWSZ KON-BET: Przybylak 23, Wierzbicka 13, Steciuk 11, Libertowska 4, Zientek 3, Krzemińska 0, Czachor 0, Walas 0