KOSZYKÓWKA - Szybkie tempo rozgrywek w pierwszej lidze koszykarek

Krzysztof Maciejewski
Dwa zwycięstwa i porażka - oto bilans wielkopolskich zespołów w czwartej kolejce rozgrywek pierwszej Centralnej Ligi Kobiet w koszykówce.

W grupie A po wygranej z KSSSE AZS PWSZ II Gorzów 73:67, na czoło tabeli wysunął się MKS PWSZ Kon-Bet Konin, wykorzystując fakt, że dotychczasowy lider - MUKS Poznań - pauzował.

W Koninie znowu doszło do bardzo zaciętego spotkania. Do przerwy zanosiło się na przegraną gospodyń, ale ostatnie dwie kwarty należały do podopiecznych Tomasza Grabianowskiego, które głównie dzięki skuteczności Katarzyny Motyl przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Niestety, po raz drugi z rzędu, tym razem 73:79 na własnym parkiecie z uczennicami SMS PZKosz., przegrały koszykarki Unii Swarzędz.

Beniaminek ze Swarzędza rozpoczął sobotni mecz fatalnie, już po pierwszej kwarcie przegrywając różnicą ponad 20 punktów. Wyraźnie wygrana ostatnia kwarta pozwoliła jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Może wynik byłby inny, gdyby zawodniczki trener Anny Talarczyk celniej rzucały za trzy punkty (trafiły raz na 10 prób).

W grupie B po niepowodzeniu w ubiegłym tygodniu szybko "pozbierał się" zespół Ostrovii, który odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, wygrywając na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 69:67. Podopieczne Piotra Czaski zajmują czwarte miejsce ze stratą jednego punktu do prowadzącego Solparku Kleszczów Pabianice.

W Lublinie koszykarki Ostrovii nie były raczej faworytkami, a jednak po bardzo zaciętym meczu, w którym żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźniejszej przewagi, zdołały wygrać. Na szczęście lublinianki słabo wykonywały rzuty wolne.

Następna kolejka już jutro. Przed najtrudniejszym zadaniem stanie lider z Konina, który o godz. 17 podejmuje zaplecze mistrza Polski Lotosu Gdynia - GTK Wejherowo.

Godzinę wcześniej MUKS Poznań zmierzy się u siebie z AZS Uniwersytet Warszawski.
Unię Swarzędz czeka daleki wyjazd do Olsztyna na spotkanie z najsłabszym na razie zespołem grupy A, tamtejszym KKS.

Ostrovia przed własną widownią zmierzy się z outsiderem tabeli Koroną Kraków (początek godz. 18). Jest szansa nawet na komplet zwycięstw wielkopolskich drużyn.

MKS PWSZ Kon-Bet Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów II 73:67 (20:18, 15:27, 20:12, 18:10) Kon-Bet: Motyl 24 (2x3), Szemraj 16, Wierzbicka 14 (2x3), Czachor 7 (1x3), Lewandowska 4, Libertowska 4, Drop 2, Wiertelak 2.
Unia Swarzędz - Arcus SMS PZKosz Łomianki 73:79 (14:33, 19:20, 7:11, 33:15) Unia: Czuk 13, Gurzęda 12, Jaworska 11, Pietraszek 11 (1x3), Kuras 10, Pacyńska 10, Żurawska 4, Grześczyk 2, Gierwazik 0.
AZS UMCS Lublin - Ostrovia 67:69 (10:13, 20:17, 17:18, 20:21) Ostrovia: Cebulska 14 (3x3), Kaczmarek 14, Krygowska 9, Krzyżaniak 8 (1x3), Nowicka 6, Czaska 4, Misiek 4, Parysek 4, Skrzypczak 4, Paździerska 2.