Koniński Klub Szermierczy w I Pucharze Polski Juniorów

GB
Koniński Klub Szermierczy
Szablistki i szabliści reprezentujący Koniński Klub Szermierczy odnotowali dobry występ w I Pucharze Polski Juniorów (do lat 20) w szabli kobiet i mężczyzn, który rozegrano 15 września w Warszawie.

Bardzo dobrze w I Pucharze Polski Juniorów spisali się mężczyźni. Drugie miejsce zajął Kewin Chorchowski, który dopiero w finale uległ Hubertowi Szczepaniakowi (AZS AWF Warszawa) 9/15. Po eliminacji grupowej został rozstawiony z nr 3. W walce o „16” był zwolniony, o „8” wygrał z Krzysztofem Kaczkowskim (TMS Sosnowiec) 15/12. O „4” pokonał Karola Lademanna (UKS Gocław 75 Warszawa) 15/7, a w półfinale wygrał z klubowym kolegą Damianem Dzwoniarskim 15/9.

Trzecie miejsce zajęli: Damian Dzwoniarski i Artur Staszak. Damian po eliminacji grupowej został rozstawiany z nr 2. W walce o „16” był zwolniony, o „8” wygrał z klubowym kolegą Piotrem Dynowskim 15/8. Następnie w pojedynku o podium pokonał kolejnego kolegę klubowego Stanisława Świerka 15/13. Artur Staszak po eliminacji grupowej rozstawiony został z nr 9. W walce o „8” pokonał klubowego kolegę Bartosza Strejze 15/11. Następnie został przez niego pokonany zawodnik rozstawiony z nr 1 z AZS AWF Katowice - Marcin Wystel – ilością trafień 15/13.

W finałowej „8” znalazł się także Stanisław Świerk – 7 miejsce, a w „16” walczyli jeszcze Bartosz Strejza – 9, Piotr Dynowski – 12, Kamil Goździk – 14 i Adrian Dzwoniarski 15.

W szabli kobiet najwyżej z 42 zawodniczek uplasowała się Sara Ciesielska (6. miejsce), która w ćwierćfinale ulegała Kindze Drożdż (TMS Sosnowiec) 15/10. Bardzo dobry występ zanotowała Sylwia Matuszak, która ostatecznie zajęła 7. miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z Karoliną Cieślar (TMS Sosnowiec) 15/10. Miejsce 12 zajęła Michalina Kostrzewa po porażce z koleżanką klubową o finałową 8 Sarą Ciesielską 8/15, a na miejscu 14 została sklasyfikowana młodziutka Katarzyna Lengowska.