Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konin upiększony przez artystów. Wystawy plenerowe od miejscowych fotografów w przestrzeni miejskiej. Focus nad Wartą

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Pierwsze fotografie możemy podziwiać już m.in na ogrodzeniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Koninie.
Pierwsze fotografie możemy podziwiać już m.in na ogrodzeniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Koninie. Krzysztof Nowak
W ramach zbliżającego się 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego – Focus nad Wartą, w przestrzeni miejskiej Konina, ale także Goliny i Kazimierza Biskupiego będziemy mogli podziwiać wystawy plenerowe. Niektóre z nich już się pojawiły. Gdzie można zobaczyć zdjęcia fotografów z Konina?

Spis treści

Wystawy plenerowe – Konin, Golina, Kazimierz Biskupi

Ciekawe wystawy fotograficzne autorstwa członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów będzie można podziwiać w następujących miejscach:

Konin

Konie i góry

  • Ogrodzenie Parku Chopina i zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Koninie oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie

Zdjęcia powstały podczas warsztatów, które odbyły się w trakcie pleneru fotograficznego w Nowej Wsi, w Kotlinie Kłodzkiej w roku 2021. Wzięli w nim udział członkowie KKF FF i grupa fotospacery.pl z Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE

Synagoga odkryta na nowo

  • Ogrodzenie Synagogi i Plac Niepodległości w Koninie

To wystawa zdjęć, na których uwieczniono konińską syagogę. Jest ona jednym z najcenniejszych zabytków w naszym mieście, bardzo ważnym dla samej historii miasta. Przed wojną kultura i społeczność żydowska były widoczne na co dzień. Współcześnie niewiele jest już miejsc, które o tym świadczą.

Portret w plenerze i nie tylko

  • Bulwar Nadwarciański w Koninie

To najlepsze kadry poplenerowe z roku 2020, zaprezentowane w wielkoformatowych wydrukach na PCV. Powstałe w ciążeńskim pejzażu portrety, pod okiem fotografa Filipa Kowalkowskiego, to charakterystyczne i klimatyczne prace, w których motywem przewodnim było światło. Na zdjęciach można zobaczyć modelki w stylizowanych strojach. Wystawa poplenerowa zrealizowana była w ramach Wielkopolskiego Konkursu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki w roku 2020.

Tam gdzie łąki umajone

  • Muzeum Okręgowe w Koninie

Wystawa zdjęć, które powstały podczas projektu „Tam, gdzie łąki umajone”, autorstwa Beaty Mazurek. W roku 2016 nakręcono film, który opowiadał o zwyczajach związanych ze stawianiem kapliczek, historii ich powstawania, przemian, jakim zostały poddane, a także zwyczaju odprawiania przy nich nabożeństw majowych. Jego celem było utrwalenie i zapis odchodzących zwyczajów, które praktykowane były na terenach wiejskich, i które stanowią swojego rodzaju widowisko o charakterze nie tylko religijnym, lecz również świadczącym o więzi w społecznościach lokalnych. Podczas realizacji filmu powstały także zdjęcia, będące swoistą dokumentacją spotkań z mieszkańcami wsi, rozmów i zwyczaju związanego z kapliczkami.

ZOBACZ TAKŻE

Kazimierz Biskupi

Makrofotografia

  • Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim

Wystawa składa się z wielkoformatowych fotografii, wydrukowanych na PCV. Ekspozycja jest przede wszystkim pokłosiem podejmowanych fotograficznych działań podczas pandemii w 2020 r. Powstałe fotografie były reakcją na panujący stan i sposobem na przetrwanie trudnych czasów. Część wystawy to również zdjęcia powstałe w trakcie warsztatów fotograficznych MAKROFOTOGRAFIA EKSTREMALNA, które poprowadził znany fotograf Ireneusz Walędzik.

Ona w świetle UV

  • przestrzeń gminna w Kazimierzu Biskupim

Ekspozycja wyselekcjonowanych wielkoformatowych prac to efekt warsztatów „Portret w świetle UV”, prowadzonych przez Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z grupy fotospacery.pl. W ich efekcie powstało mnóstwo interesujących, barwnych fotografii ukazujących kobietę w wizażu farb UV, uchwyconą w świetle UV. To wyjątkowy, rzadko spotykany typ fotografii, fascynujący – nawet dla osób o dużej wiedzy i doświadczeniu fotograficznym.

Golina

ECO HOPE

  • Przestrzeń miejska w Golinie

Wystawa dotyka problemu nadmiaru tworzyw sztucznych w codziennym życiu. Wpisuje się tematyką w program „Konin. Zielone Miasto Energii”. Fotografie powstały podczas sesji, która była formą performance’u. Modelki usytuowano w przestrzeni zbudowanej z plastikowych butelek i odpadów. Scenografia stanowiła niezwykle interesujące tło dla fotografujących, o czym przekonają się widzowie, odwiedzając wystawę.

Wystawa poplenerowa warsztatów fotograficznych w Gołuchowie

  • Przestrzeń miejska w Golinie

Fotografie powstały podczas pleneru w 2019 roku w Gołuchowie. Uczestnicy zatrzymali w kadrze przede wszystkim park wokół Zamku Książąt Czartoryskich, Dom Pracy Twórczej oraz, oczywiście, zamek. W większości na ekspozycji możemy podziwiać fotografie pejzażowe.

Pierwsze fotografie możemy podziwiać już m.in na ogrodzeniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Koninie.

Konin upiększony przez artystów. Wystawy plenerowe od miejsc...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto